| İletişim | Künye | Arşiv/ Arama |
GÖLMARMARA'NIN YGS BAŞARISI
GÖLMARMARA'NIN YGS BAŞARISI
Gölmarmara Kaymakamı Cafer Sarılı, Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) 3 ve 4 puan türünde il birincisi, YGS-5 puan türünde ise il üçüncüsü olduklarını bildirdi.
Gölmarmara İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Dağdelen'i makamında kabul eden Sarılı, Dağdelen'den ilçenin YGS başarısına ilişkin bilgi aldı.

Sarılı, burada yaptığı açıklamada, YGS'de ilçe olarak il genelinde önemli bir başarıya imza attıklarını ifade ederek şöyle dedi: "Gölmarmara ilçesi olarak, YGS puan türlerine göre hazırlanan ilçe sıralamalarında YGS-3 ve YGS-4 puan türünde il birincisi, YGS-5 puan türünde ise il üçüncüsü olduk. İlçemizde uyguladığımız Gölmarmara Başarıyı Arttırma Projesi (GÖLEBAP) meyvelerini vermeye başladı. İlçemizde eğitim alanında yükselen bir başarı trendi var. Bu başarının yakalanmasında emeği geçen yöneticilerimize, fedakârca görev yapan öğretmen ve öğrencilerin yanı sıra öğrenci velilerini tebrik ediyorum. Bu başarı kollektif çalışmanın ürünüdür."

Başarılarını katlamayı hedeflediklerini dile getiren Sarılı, aynı başarıyı önümüzdeki ay yapılacak LYS ve SBS'de yakalamak istediklerini söyledi.

Kategori : Eğitim
Tarih : 5/6/2013 21:41
Hit : 2121     DİĞER HABERLER


Anket :
E-Bülten :

Manisahaber.COM etkinlikleri ve yeniliklerden haberdar olmak için E-Listemize üye olun !

İstatistik :
Online
: 65

Bugün
: ... ...

Toplam
: ... ...

E-Üye
: 79

Haber
: 2646

İlk Yayın Tarihi
: 03.01.2000

Sayfa Yükleme
: 0.02 sn

 
manisahaber.com | MANİSA | bilgi@manisahaber.com

© Copyright (2000 - 2014) manisahaber.com Tüm Hakları Saklıdır.

Facebook paylas  Twitter paylas  Google Plus paylas       
Y U K A R I