| İletişim | Künye | Arşiv/ Arama |
ŞAİR AYLA AYDEMİR DEMİRCİ'DE
ŞAİR AYLA AYDEMİR DEMİRCİ'DE
"Sol Yanım Acıyor" adlı şiiriyle tanınan Şair Ayla Aydemir Manisa'nın Demirci ilçesinde düzenlenen programa katıldı.
Şair Ayla Aydemir Gündüz Ortaöğretim Okulları'nda okuyan 10. sınıf öğrencileri için siir dinletisi ve söyleşi yaptı. Aydemir daha sonra şehir sinemasında ki programa katıldı. Programa Demirci Kaymakamı Yalçın Sezgin, Garnizon Komutanı Bayram Tahanoğlu, Belediye Başkanı İhsan Temel, İlçe Emniyet Müdürü Rıza Akın, Celal Bayar Üniversitesi Demirci Meslek Yüksek Okulu Müdürü Yard. Doç. Dr. İsmail Taşlı, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Ermiş ve çok sayıda izleyici katıldı.

Programda kendi yazdığı şiirlerin hikayelerini de anlatan Şair yaptığı konuşmada "Aslında 'Sol yanım acıyor' diyerek başka bir şey yazacaktım. O duygularla yazıya oturdum fakat yazdıkça başka bir yere gitti. Asıl olan yazana değil, yazdırana bakmaktır. Bize kaleme kâğıda dokunmak kaldı. Yaklaşık 25 dakikada yazdım ve yazarken de çok ağladım." dedi.

Programın sonunda Şair Ayla Aydemir'e Kaymakam Yalçın Sezgin tarafından plaket ve çiçek takdim edilirken İlçe Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Ermiş ise ilçenin meşhur el halısını hediye etti. Hediyelerin verilmesinin ardından toplu hatıra fotoğrafı çektirildikten sonra Şair Ayla Aydemir'in kitaplarını imzalaması ile program sona erdi.

Kategori : Kültür Sanat
Tarih : 5/19/2013 22:24
Hit : 1851     DİĞER HABERLER


Anket :
E-Bülten :

Manisahaber.COM etkinlikleri ve yeniliklerden haberdar olmak için E-Listemize üye olun !

İstatistik :
Online
: 261

Bugün
: ... ...

Toplam
: ... ...

E-Üye
: 79

Haber
: 2646

İlk Yayın Tarihi
: 03.01.2000

Sayfa Yükleme
: 0.02 sn

 
manisahaber.com | MANİSA | bilgi@manisahaber.com

© Copyright (2000 - 2014) manisahaber.com Tüm Hakları Saklıdır.

Facebook paylas  Twitter paylas  Google Plus paylas       
Y U K A R I