| İletişim | Künye | Arşiv/ Arama |
ALAŞEHİR BELEDİYESİ'NDEN ŞELALELİ DİNLENME ALANI
ALAŞEHİR BELEDİYESİ'NDEN ŞELALELİ DİNLENME ALANI
Alaşehir Belediyesi, Sarıkız mevkiide başlatılan yeni açık ve kapalı dinlenme alanını tamamlandı.
Alaşehirliler ve çevre ilçelerdeki vatandaşlara hitap edecek olan yeni yeşil alana yaptırılan 7 metre yüksekten akan yapay şelale görenlerin dikkatini çekiyor.

Yeni yaptırılan dinlenme alanının çevre ve peyzaj planlarıyla ilçeye yepyeni bir görsellik azandırıldığını belirten Alaşehir Belediye Başkanı Dr. Gökhan Karaçoban, "Sarıkız Mevkii'ne 2012 yılı ortasında çalışmalara başlandı. Kısa sürede tamamlandı. Yeni dinlenme alanımıza Alaşehirlilerin yanı sıra, çevre ilçelerden de dinlenmek amacıyla gelebilirler" dedi.

Belediye Başkanı Karaçoban, "5 bin 685 metrekarelik alanı kaplayan yeni dinlenme yerimizde, açık ve kapalı restoranlar, düğün salonları, bin metrekarelik alanda yapay şelale bulunuyor. Şelalemiz 7 metre yüksekten akıyor. Buraya iki adet Derinkuyu sondaj yaptırarak devir daim sistemi ile şelaleye su veriyoruz. 900 metrekarelik gölet alanımız bulunmaktadır. Belediyemiz Peyzaj ve Çevre Mühendisi Kadriye Özçoban'ın büyük katkılarıyla dinlenme alanımıza mevsimlik ağaçları, çiçekler, çalı türü bitkiler ve çimlerin dikimi yapıldı. Yeni dinlenme alanımız 406 bin TL'ye mal olacak. Bu alanın önümüzdeki günlerde ihalesini yaparak halkımızın hizmetine sunacağız" dedi.

Kategori : Yerel Yönetim
Tarih : 5/21/2013 20:29
Hit : 3722     DİĞER HABERLER


Anket :
E-Bülten :

Manisahaber.COM etkinlikleri ve yeniliklerden haberdar olmak için E-Listemize üye olun !

İstatistik :
Online
: 269

Bugün
: ... ...

Toplam
: ... ...

E-Üye
: 529

Haber
: 2646

İlk Yayın Tarihi
: 03.01.2000

Sayfa Yükleme
: 0.02 sn

 
manisahaber.com | MANİSA | bilgi@manisahaber.com

© Copyright (2000 - 2014) manisahaber.com Tüm Hakları Saklıdır.

Facebook paylas  Twitter paylas  Google Plus paylas       
Y U K A R I