| İletişim | Künye | Arşiv/ Arama |
SELENDİ'DE 5 OKULA BEYAZ BAYRAK VERİLDİ
SELENDİ'DE 5 OKULA BEYAZ BAYRAK VERİLDİ
Okulların temizlik ve sağlık bilgisi konusunda teşvik edilmesi ve sağlığın daha iyi düzeylere getirilmesi amacıyla yürütülen "Beyaz Bayrak Projesi" çerçevesinde Selendi de 5 okula beyaz bayrak verildi.
İlçe Kaymakamlık makamında yapılan beyaz bayrak ve sertifika törenine İlçe Kaymakamı Yasin Ortakcı, İlçe Cumhuriyet Başsavcısı Osman Sağlam, İlçe Emniyet Amiri Başkomiser Necip Torun, Okul Müdürleri ve öğrenciler katıldı. Burada konuşma yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü Muhammet Şehirli, "Sağlık ve temizliği simgeleyen "Beyaz Bayrak" süresi 2 yıl için geçerli. İlçemiz de daha önce 2 okul beyaz bayrak almıştı. Şimdi 5 okul daha beyaz bayrak aldı toplam 7 okulumuz beyaz bayrak almış oldu. Köy ve merkezlerde bulunan 14 okuldan 7 tanesi beyaz bayrak aldı. Amacımız 14 okulumuz da beyaz bayrak alması olacak 2014 de proje bitecek her iki bakanlık tekrar karşılıklı anlaşırsa proje devam eder" dedi.

Selendi Kaymakamı Yasin Ortakcı ise, Sağlık Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı'nın ortak bir çalışma yürüttüğünü belirterek, "Öğretmenlerin ve öğrencilerin okullarını temiz tutmalarını ve çalışanlara yardımcı olmalarını benim bu okulda zamanın geçiyor bu okulu temiz tutmamız lazım düşüncesi hakim olmalıdır bizim okullarımız temiz daha da temiz olmalıdır" diye konuştu.

Konuşmaların ardından beyaz bayrak almaya hak kazanan Anadolu Öğretmen Lisesi, Anadolu İmamhatip Lisesi, Anadolu Lisesi, Üç Eylül Ortaokulu, yatılı Bölge Yatılı Ortaokulu Müdürlüklerine ve okulllardagelen öğrencilere Kaymakam Yasin Ortakcı, Cumhuriyet Başsavcısı Osman Sağlam, Başkomiser Necip Torun ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Muhammet Şehirli tarafından plaket ve beyaz bayrakları takdim edildi.

Kategori : Eğitim
Tarih : 7/10/2013 17:30
Hit : 1756     DİĞER HABERLER


Anket :
E-Bülten :

Manisahaber.COM etkinlikleri ve yeniliklerden haberdar olmak için E-Listemize üye olun !

İstatistik :
Online
: 2157

Bugün
: ... ...

Toplam
: ... ...

E-Üye
: 79

Haber
: 2646

İlk Yayın Tarihi
: 03.01.2000

Sayfa Yükleme
: 0.02 sn

 
manisahaber.com | MANİSA | bilgi@manisahaber.com

© Copyright (2000 - 2014) manisahaber.com Tüm Hakları Saklıdır.

Facebook paylas  Twitter paylas  Google Plus paylas       
Y U K A R I