| İletişim | Künye | Arşiv/ Arama |
YUNUS EMRE KÜLLİYESİ İÇİN KAMULAŞTIRMA BAŞLADI
YUNUS EMRE KÜLLİYESİ İÇİN KAMULAŞTIRMA BAŞLADI
Kula Belediyesi meclis üyeleri Yunus Emre Külliyesi için gerekli olan kamulaştırma çalışmaları için Kula Belediye Başkanı Selim Aşkın'la bir araya geldi.
Konu ile ilgili olarak bir açıklama yapan Kula Belediye Başkanı Selim Aşkın Yunus Emre Külliyesi, kamulaştırma çalışmaları için her partiden bir temsilci olmak üzere komisyon oluşturulduğunu buna bağlı olarak da alanda yaklaşık 65 dönüm kamulaştırma çalışmasının yapılacağını söyledi.

Emre Köyü'ne yapılacak olan Yunus Emre Külliyesi için de bilgi veren Aşkın, "Toplam 10 dönüm arazi üzerinde yer alan türbe yapılan avan proje ile birlikte kamulaştırılacak alanlar da dahil olmak üzere yaklaşık 75 dönüm arazi üzerinde yer alacaktır.Türbe alanı içersinde yer alan meşe ağacı orta nokta olmak üzere Türbe'nin; Külliye'nin her alanından görülecek şekilde avan proje hazırlanmıştır. Proje içersinde yer alan Tabduk Emre Türbesi; yapıldığı dönemin mimari özelliğine uygun olarak yeniden restorasyonu yapılacaktır. Alan içersinde yer alan Cami ise; türbenin yapıldığı döneme uygun mimari özellikte dış cephesi giydirilecek ve düzenlenecektir. Ayrıca Yunus Emre Külliyesi içersinde Kültür Merkezi, El Sanatları Çarşısı, Şadırvan, Cam Sera, Kurban Kesim Yeri ve Mescit, Otopark, Su Deposu, Gül Bahçesi ve 100 yataklı Konaklama Tesisi yer almaktadır" dedi.

Yunus Emre Külliyesi Komisyon üyeleri daha sonra Emre Köyü'ne giderek külliyeyi yerinde inceledi.

Kategori : Yerel Yönetim
Tarih : 8/25/2013 13:29
Hit : 2646
Kizilay Web Banner 950X100

DİĞER HABERLERAnket :
E-Bülten :

Manisahaber.COM etkinlikleri ve yeniliklerden haberdar olmak için E-Listemize üye olun !


İstatistik :

Online
: 485

E-Üye
: 97

Haber
: 2698

Sayfa Yükleme
: 0.02 sn

İlk Yayın Tarihi
: 03.01.2000

Y U K A R I