| İletişim | Künye | Arşiv/ Arama |
ALAŞEHİR TARİHİ KÜTÜPHANESİ'NE KAVUŞUYOR
ALAŞEHİR TARİHİ KÜTÜPHANESİ'NE KAVUŞUYOR
Mülkiyeti Alaşehir Belediyesi'ne ait kullanım hakkı Kültür ve Turizm Bakanlığı'nda olan tarihi Halk Kütüphanesi'nin restorasyon çalışmaları tamamlandı. Halk Kütüphanesi'nin hizmet için açılışı bekliyor.
1500'lü yıllarda Alaşehir'de yapılan Halk Kütüphanesi, Kurtuluş Savaşı döneminde Yunanlılar tarafından yakılması sonucu zarar görmüş, 1954 yılında bakım yapılarak kullanılır hale getirilmişti. Son yıllarda kullanılamaz hale gelen kütüphane Alaşehir Belediyesi tarafından yeniden restore edildi.

Alaşehir Belediye tarafından geçtiğimiz yılda yapılan ihaleyi 238 bin 198 TL'ye kazanan SNR Restorasyon Limited Şirketi yenileme çalışmalarını tamamladı.

Alaşehir Belediye Başkanı Gökhan Karaçoban, "238 bin 198 TL bedelle ihalesi yapılan tarihi Halk Kütüphanemizin yenileme çalışmaları 210 gün gibi bir sürede tamamlandı. Bir milletin geleceğine sahip çıkması için geçmişini koruması gerekir. Bu yüzden tarihi eserler çok önemlidir. Atalarımızın bize emaneti olan bir eserin aslına uygun olarak restore edilmesi beni çok mutlu etti. Alaşehir tarihi eser yönünden çok zengin. İlçemizin tarihi değerlerine eski eserleri koruyarak sahip çıkmalıyız. Bu onurlu bir vatandaşlık görevidir. Belediye olarak bu vazifemizi yerine getiriyoruz, restorasyonu tamamlanan kütüphanemizi en kısa sürede halkımızın hizmetine açacağız." dedi.

Kategori : Eğitim
Tarih : 9/13/2013 00:41
Hit : 2063     DİĞER HABERLER


Anket :
E-Bülten :

Manisahaber.COM etkinlikleri ve yeniliklerden haberdar olmak için E-Listemize üye olun !

İstatistik :
Online
: 167

Bugün
: ... ...

Toplam
: ... ...

E-Üye
: 529

Haber
: 2646

İlk Yayın Tarihi
: 03.01.2000

Sayfa Yükleme
: 0.00 sn

 
manisahaber.com | MANİSA | bilgi@manisahaber.com

© Copyright (2000 - 2014) manisahaber.com Tüm Hakları Saklıdır.

Facebook paylas  Twitter paylas  Google Plus paylas       
Y U K A R I