| İletişim | Künye | Arşiv/ Arama |
ÇAYIN YANINA ŞEKER YERİNE KURU ÜZÜM
ÇAYIN YANINA ŞEKER YERİNE KURU ÜZÜM
Üzüm diyarı Manisa'da, şeker kullanımını azaltmak ve obeziteyle mücadele amacıyla çayın yanında şeker yerine kuru üzüm verilmeye başlandı.
Kafelerde vatandaşlar çayın yanında şeker yerine kuru üzüm kullanıyor. Bu sayede alınan kalori yüzde 80 oranında azaltılmış oluyor.

Her çayda iki şeker kullanıldığını var sayarak yola çıkan Manisa İl Sağlık Müdürlüğü, başlattığı kampanyada çayın yanına şeker yerine kuru üzüm kullanılmasını tavsiye ediyor. 'Sağlığınız için çayı kuru üzümle içmeyi deneyin' sloganıyla yola çıkılan uygulamada, kuru üzüm tüketimi artırılırken fazla kilolardan da kurtulunması bekleniyor.

Manisa'da tarihi Ayn-ı Ali Kahvehanesi İşletmecisi Levent İşhanlar, aslında bu uygulamayı dedelerinden bu yana sürdürdüklerini belirterek, "Dedelerimiz şeker kıtlığında kuru üzüm kullanırlardı. Şimdi vatandaşlar sağlık açısından çayın yanına şeker yerine kuru üzümü kullanıyor. Vatandaşlara şeker kullanmamalarını öneriyoruz. Bizim müşterilerimizin yüzde 60'ı zaten şeker hastası. Sağlık açısından üzüm şekerden daha faydalıdır."

Vatandaşlar ise uygulamadan memnun olduklarını bildirdi.Kategori : Sağlık
Tarih : 9/19/2013 07:05
Hit : 1737     DİĞER HABERLER


Anket :
E-Bülten :

Manisahaber.COM etkinlikleri ve yeniliklerden haberdar olmak için E-Listemize üye olun !

İstatistik :
Online
: 192

Bugün
: ... ...

Toplam
: ... ...

E-Üye
: 79

Haber
: 2646

İlk Yayın Tarihi
: 03.01.2000

Sayfa Yükleme
: 0.03 sn

 
manisahaber.com | MANİSA | bilgi@manisahaber.com

© Copyright (2000 - 2014) manisahaber.com Tüm Hakları Saklıdır.

Facebook paylas  Twitter paylas  Google Plus paylas       
Y U K A R I