| İletişim | Künye | Arşiv/ Arama |
KIRKAĞAÇLI ROMAN ÖĞRENCİLERİN GEZİ KEYFİ
KIRKAĞAÇLI ROMAN ÖĞRENCİLERİN GEZİ KEYFİ
Kırkağaç ilçesinde, dar gelirli ailelerin çocuklarının eğitim gördüğü Pırlanta Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği Yenibahar Okuma Salonu'nun öğrencileri, Manisa ve İzmir'i gezdi.
Manisa'nın tarihî ve kültürel mekânlarını gezerek bilgi alan öğrenciler, ardından İzmir Doğal Yaşam Parkı'na gitti. Roman öğrencilerden oluşan grup, mutlu bir hafta sonu geçirmenin mutluluğu yaşadı. Yeni Bahar Okuma Salonu Sorumlusu Fatih Durmazoğlu, yaptığı açıklamada öğrencilere yönelik yıl içinde çeşitli etkinliklerin planlandığını ve birçok gezi düzenleneceğini söyledi.

Durmazoğlu, "Bu gezimiz, öğrencilerimiz kadar bizim için de çok önemliydi. Okuma salonumuz derslere yeni başladı. Bu ilk gezimizdi. Aslında bizim için daha anlamlıydı, çünkü ilk defa İzmir'e giden, ilk defa hayvanat bahçesi gören öğrencilerimiz vardı." dedi.

Okuma salonunda 6, 7 ve 8. sınıflardaki maddi durumu zayıf öğrencilere kurs verildiğini kaydeden Durmazoğlu, "Kurs kapsamında ücretsiz sınava hazırlık kitapları ve yaprak testler, ortaöğretime geçiş sınavının yapılacağı haziran ayına kadar hizmet verecek. Yurdumuzun farklı bölgelerine geziler düzenleyerek, öğrencilerimize o bölgelerin sosyal ve kültürel değerlerini, zenginliklerini tanıma imkanı sağlamaya çalışacağız. Pek çok öğrencimiz, Manisa'dan başka bir şehri görme imkânı bulamamıştı. İnşallah bundan sonra da başka bölgemize geziler düzenleyeceğiz." şeklinde konuştu.

Kategori : Güncel
Tarih : 11/7/2013 13:28
Hit : 1546     DİĞER HABERLER


Anket :
E-Bülten :

Manisahaber.COM etkinlikleri ve yeniliklerden haberdar olmak için E-Listemize üye olun !

İstatistik :
Online
: 114

Bugün
: ... ...

Toplam
: ... ...

E-Üye
: 79

Haber
: 2646

İlk Yayın Tarihi
: 03.01.2000

Sayfa Yükleme
: 0.02 sn

 
manisahaber.com | MANİSA | bilgi@manisahaber.com

© Copyright (2000 - 2014) manisahaber.com Tüm Hakları Saklıdır.

Facebook paylas  Twitter paylas  Google Plus paylas       
Y U K A R I