| İletişim | Künye | Arşiv/ Arama |
BU TİYATRO MAHKUMLARA ÖZEL
BU TİYATRO MAHKUMLARA ÖZEL
Manisa E Tipi Kapalı ve Açık Ceza İnfaz Kurumu mahkumlarına sentetik uyuşturucu ile mücadele amacıyla tiyatro gösterisi gerçekleştirildi.
Gençliğe ve Geleceğe Geleceğine Sahip Çık! Her Türlü Bağımlılık Yapıcı Maddeden Uzak Dur! adı altında Yunusemre Belediyesi, İl Halk Sağlığı Müdürlüğü ve Yunusemre Toplum Sağlığı Merkezi'nin sentetik uyuşturucu ile mücadele amacıyla ortaklaşa yürüttüğü proje kapsamında gönüllü öğretmenler ve öğrenciler tarafından hazırlanan "Sanık Suçlu Sandalyesine" adlı oyun mahkumlara sergilendi.

Manisa E Tipi Kapalı ve Açık Ceza İnfaz Kurumu'nda gerçekleştirilen gösteriye Yunusemre Belediye Başkan Yardımcısı Şule Uygur, Cumhuriyet Başsavcı Vekili Alim Çalışkan, Cumhuriyet Savcısı Hünkar Kırlangıç, E Tipi Ceza İnfaz Kurumu Müdür Vekili Hasan Özdoğan, Yunusemre Toplum Sağlığı Merkezi Sorumlu Hekimi Uzm. Dr. Ümit  Atman, Yunusemre İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Mustafa Okur, İl Halk Sağlığı Toplum Sağlığı Şube Müdürü Yıldız Karakuş ve mahkumlar katıldı.

Manisa Sosyal Bilimler Lisesi tarafından oluşturulan müzik grubu ile seslendirilen şarkılar eşliğinde sergilenen oyunda sentetik uyuşturucunun  zararları hakkında bilgi verildi. Gerçekleştirilen oyun mahkumlar tarafından büyük beğeni aldı. Oyuncular etkinlik sonunda ayakta alkışlanırken emeğe geçenlere plaketleri verildi. 
Yunusemre Belediye Başkan Yardımcısı Şule Uygur, belediye olarak sentetik uyuşturucular ile mücadele içerisinde olduklarını vurgulayarak,  "Projede emeği geçenlere  çok teşekkür ediyorum. Yunusemre Belediyesi olarak projenin her zaman arkasındayız. Belediye olarak bu projenin devamında da elimizden gelen desteği vermeye devam edeceğiz."dedi.

Yunusemre Toplum Sağlığı Merkezi Sorumlu Hekimi Uzm. Dr. Ümit  Atman ise sentetik uyuşturucu ile mücadele etmek için yola çıktıklarını belirterek, "Bir maneviyat çerçevesinde bugün burada toplanmak beni çok mutlu etti. Sentetik uyuşturucu  ile mücadele etmek için yola çıktık. Bugün itibariyle 7 bin öğrenciye ulaştık. Projemizde amacımız gençlere madde bağımlılığı dışında başka güzelliklerin olduğu anlatmak. Yunusemre Belediyesi, Yunusemre Kaymakamlığı ve bu yolda bizlere destek olan herkese teşekkür ediyorum. " diye konuştu.Kategori : Kültür Sanat
Tarih : 2/25/2015 10:46
Hit : 1527     DİĞER HABERLER


Anket :
E-Bülten :

Manisahaber.COM etkinlikleri ve yeniliklerden haberdar olmak için E-Listemize üye olun !

İstatistik :
Online
: 193

Bugün
: ... ...

Toplam
: ... ...

E-Üye
: 529

Haber
: 2646

İlk Yayın Tarihi
: 03.01.2000

Sayfa Yükleme
: 0.02 sn

 
manisahaber.com | MANİSA | bilgi@manisahaber.com

© Copyright (2000 - 2014) manisahaber.com Tüm Hakları Saklıdır.

Facebook paylas  Twitter paylas  Google Plus paylas       
Y U K A R I