| İletişim | Künye | Arşiv/ Arama |
317 AĞAÇ KESME KURSİYERİ BELGELERİNİ ALDI
317 AĞAÇ KESME KURSİYERİ BELGELERİNİ ALDI
Demirci ilçesinde ağaç kesme ve boylama kursunu başarıyla tamamlayan 317 kursiyer, belgelerini aldı.
Orman ve Su İşleri Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında imzalanan protokol gereği, Demirci ilçesinde üretim işçilerine açılan kursta 'ağaç kesme ve boylama operatörlüğü' eğitimi verildi. 56 saatlik kurs sonunda kursa katılan kursiyerlere belgelerini Demirci Kaymakamı Atila Kantay takdim etti. Kargınışıklar, Esenyurt ve Hoşçalar Mahallelerinde kursa katılarak belgelerini almaya hak kazanan 317 kursiyer belgelerini aldı. Törende konuşan Kaymakam Atila Kantay, kurslara katılan kursiyerlere hayırlı olsun temennisinde bulundu.

Demirci Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Ali Evren, Kargınışıklar'da açılan kursta 207, Sevinler'de 45 ve Hoşçalar Mahallesinde ise 65 vatandaşın kurslara katıldığını belirtti. Kursların Esenyurt Mahallesinde devam ettiğini kaydeden Evren, yeni dönemde artık ağaç kesmek için bile bir belgeye ihtiyaç olacağını belirtti.

Törene Demirci Kaymakamı Atila Kantay, Demirci İlçe Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Ermiş, Demirci Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Ali Evren, Demirci Orman İşletme Müdürlüğü Müdür Yardımcısı Faruk Yeşil, Demirci Orman İşletme Müdürlüğü Başalan Şefi Engin Çar, mahalle muhtarları, kursiyerler ve vatandaşlar katıldı.

Kategori : Güncel
Tarih : 3/5/2015 07:12
Hit : 1220     DİĞER HABERLER


Anket :
E-Bülten :

Manisahaber.COM etkinlikleri ve yeniliklerden haberdar olmak için E-Listemize üye olun !

İstatistik :
Online
: 788

Bugün
: ... ...

Toplam
: ... ...

E-Üye
: 79

Haber
: 2646

İlk Yayın Tarihi
: 03.01.2000

Sayfa Yükleme
: 0.02 sn

 
manisahaber.com | MANİSA | bilgi@manisahaber.com

© Copyright (2000 - 2014) manisahaber.com Tüm Hakları Saklıdır.

Facebook paylas  Twitter paylas  Google Plus paylas       
Y U K A R I