| İletişim | Künye | Arşiv/ Arama |
TÜRKİYE'DE İLK DEFA CBÜ'DE
TÜRKİYE'DE İLK DEFA CBÜ'DE
Celal Bayar Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü Sağlık Hizmetlerinde İletişim Uzaktan Eğitim Yüksek Lisans Programını bitiren 15 öğrenci, Türkiye'nin ilk 'sağlık hizmetlerinde iletişim uzmanları' oldular.
Konuyla ilgili olarak bir açıklama yapan program yöneticisi ve CBÜ Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Erol Özmen, 2012 yılında kurulan ve Türkiye?de ilk ve tek olan yüksek lisans programının tezli ve tezsiz-uzaktan eğitim olarak yürütüldüğünü belirterek, temel amaçlarının sağlık çalışanlarının iletişim ve ilişki kurma becerilerini geliştirmek; sağlık kuruluşlarının yapısını, örgütlenişini ve sağlık hizmeti sunumunu hasta ve hasta yakını ile bir iletişim kanalı olarak geliştirmek; her türlü iletişim kanalını ve araçlarını kullanarak hasta ve sağlıklı bireylerin sağlıkla ilgili tutum ve davranışlarını daha olumlu hale getirmek; sağlık alanındaki hizmet ve ürünleri tanıtmak ve alan ile ilgili bilimsel bilgi üretmek olduğunu belirtti.

Prof. Dr. Erol Özmen, "Sağlık hizmetlerinde iletişimi hem sağlık çalışanları hem de hasta ve hasta yakınları için daha olumlu bir hale getirmeyi hedefliyoruz. Başka bir deyişle hem sağlık çalışanlarının hem de hasta ve hasta yakınlarının memnun olduğu, çatışmaların en aza indiği bir ortam oluşması için çaba harcıyoruz" dedi.

Prof. Özmen, bu süreçte mezunlara önemli görevler düştüğünü, sağlık uygulamalarında tüm tarafların şikâyetçi olduğu bu alanda mezunlar ile önemli bir açığın kapatılacağını, yöneticilerin de sağlık hizmetlerinde iletişim uzmanlarını uzmanlık alanlarına uygun konumlarda görevlendirmeleri gerektiğini vurguladı.

Özdem Bahçeci, Sibel Koçyiğit Taşköprülü, Arzu Çelik, Esin Erdem, Saadet Görgülü, Asuman Dinçyürek, Zeynep Sezer, Nurhan Mete, Güllü Yeşilyurt, Özgür Taylan Deniz, Müzeyyen Akyüz Adamcı, Murat Karagöz, Lokman Öymener, Meltem Yılmaz ve Aslıhan Çarpar Türkiye'nin ilk "Sağlık Hizmetlerinde İletişim Uzmanları" oldular. 

Kategori : Eğitim
Tarih : 3/5/2015 13:43
Hit : 1613     DİĞER HABERLER


Anket :
E-Bülten :

Manisahaber.COM etkinlikleri ve yeniliklerden haberdar olmak için E-Listemize üye olun !

İstatistik :
Online
: 162

Bugün
: ... ...

Toplam
: ... ...

E-Üye
: 529

Haber
: 2646

İlk Yayın Tarihi
: 03.01.2000

Sayfa Yükleme
: 0.02 sn

 
manisahaber.com | MANİSA | bilgi@manisahaber.com

© Copyright (2000 - 2014) manisahaber.com Tüm Hakları Saklıdır.

Facebook paylas  Twitter paylas  Google Plus paylas       
Y U K A R I