| İletişim | Künye | Arşiv/ Arama |
MÜDÜRDEN EVE HİZMET
MÜDÜRDEN EVE HİZMET
İki yıl önce babasını kaybeden ve annesi de yatalak hasta olan 17 yaşındaki Mert Salih Sürücü'nün yenilenen nüfus cüzdanı yaşı küçük olduğu için kendisine teslim edilemedi.
Sarıgöl İlçe Nüfus Müdürü İlvan Kırdağ, yatalak hasta olan 43 yaşındaki Ayşe Sürücü'nün oğluna verilecek olan yeni nüfus cüzdanı için vatandaşın evine giderek nüfus cüzdanını teslim etti. 
Sarıgöl Anadolu Lisesi TM Bölümü son sınıf öğrencisi olan 17 yaşındaki Mert Salih Sürücü, Pazar günü Manisa'da gireceği YGS sınavları için fotoğraflı nüfus cüzdanı çıkarmak için, Sarıgöl Nüfus Müdürlüğü'ne müracaat etti. Mert Salih Sürücü'nün yaşının 18?den küçük olması nedeniyle nüfus cüzdanının ancak babası veya annesine teslim edilebileceği söylendi. Bunun üzerine babasının 2 sene önce vefat ettiğini belirten Mert Salih Sürücü, annesinin de yatalak olduğu için Nüfus Müdürlüğüne gelemeyeceğini söyledi.

Durumu öğrenen Sarıgöl İlçe Nüfus Müdürü İlvan Kırdağ da vatandaşın işini kolaylaştırmak için ilçeye bağlı Bahadırlar Mahallesi?ne memuru ile birlikte giderek gerekli evrakları yatalak hasta Ayşe Sürücü?ye imzalatıp Mert Salih Sürücü'nün fotoğraflı kimlik cüzdanını teslim etti. Hizmetten memnun kalan anne Ayşe Sürücü, "Allah Nüfus müdürümüzden razı olsun. Bu halimde Sarıgöl'e nasıl giderdim. Evime gelerek hizmet verdi. Teşekkür ederim. Oğlum sınava rahat girecek." dedi.
İlçe Nüfus Müdürü İlvan Kırdağ ise, "Önemli olan vatandaşımızın memnuniyetidir. Hasta bir vatandaşımızı ilçeye yormak olmazdı. Biz de hem gencimizin mağdur olmaması hem de vatandaşın işini kolaylaştırmak için böyle bir hizmette bulunduk" şeklinde konuştu.

Kategori : Güncel
Tarih : 3/10/2015 18:12
Hit : 1956
Kizilay Web Banner 950X100

DİĞER HABERLERAnket :
E-Bülten :

Manisahaber.COM etkinlikleri ve yeniliklerden haberdar olmak için E-Listemize üye olun !


İstatistik :

Online
: 414

E-Üye
: 97

Haber
: 2698

Sayfa Yükleme
: 0.02 sn

İlk Yayın Tarihi
: 03.01.2000

Y U K A R I