| İletişim | Künye | Arşiv/ Arama |
KIRKAĞAÇ'TA YILIN AHİSİ İSKENDER DEMİR OLDU
KIRKAĞAÇ'TA YILIN AHİSİ İSKENDER DEMİR OLDU
Kırkağaç Esnaf ve Sanatkarlar Odası, 'Ahi Evran Haftası' nedeniyle ilçede yılın ahisi olarak İskender Demir'i seçti.
Kırkağaç Esnaf ve Sanatkarlar Odası, 'Ahi Evran Haftası' nedeniyle yılın ahisini belirledi. Oda, yaptığı incelemelerin sonucunda yılın ahisini 41 yıldır bakkallık yapan İskender Demir olarak seçti. Yılın ahisi İskender Demir, 41 yıllık esnaflığı boyunca başarısını dürüstlüğe borçlu olduğunu ifade etti. Demir, "Esnaflıkta en önemli şey dürüstlüktür. Bu yola yeni çıkan genç esnaflarımız sabredip, şükredip, çok çalışarak, sadık kalarak, dürüst olarak esnaflık yapmalı. Gülmeyi bilmiyorsan esnaf olmayacaksın. Dürüst olursan mutlaka kazanırsın. 41 yıl önce İnan Gıda Pazarı isimli bakkalı açtığım zaman mahallede sadece 7 tane ev vardı. Neden açtın zaten 7 tane ev var, bu işi yürütemezsin dediler ama ben sabredip, şükredip çok çalıştım ve güzel yerlere geldim. Allah?a çok şükür. 41 yıl sonunda yılın ahisi olmak güzel bir duygu. Başta Kırkağaç Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mehmet Özçetin olmak üzere tüm yönetim kurulu üyelerine teşekkür ederim" dedi.

Kırkağaç Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mehmet Özçetin ise, şu ifadelere yer verdi:
"2015 yılının Kırkağaç Esnaf ve Sanatkarlar Odası Yönetim Kurulu Başkanı ve yönetim kurulu olarak, Kırkağaç?ta ahi haftası nedeniyle İskender Ağabeyimizi yılın ahisi seçtik. 41 yıldır ilçemizde doğru ve dürüst bir esnaflık yaptı. Şimdi çocukları bu esnaflığı sürdürüyor. Zor şartlar altında bakkal dükkanı açarak, gösterdiği dürüst esnaflıkla bugünlere gelen İskender ağabeyimi tebrik ediyorum, hayırlı uğurlu olsun. Yılın ahisi İskender Demir?i kutluyor, uzun ömürler diliyoruz" şeklinde konuştu. 
Özçetin ayrıca, önümüzdeki günlerde genel merkez tarafından gönderilecek yılın ahisi ödülünü İskender Demir'e takdim edeceklerini de ifade etti. 

Kategori : Ekonomi
Tarih : 3/18/2015 13:43
Hit : 2309
Kizilay Web Banner 950X100

DİĞER HABERLERYAZARLAR
Arif ALTUNBAŞArif ALTUNBAŞ
Yozlaşmak, yabancılaşmak, Yahudileşmek
Fatih KÖSEFatih KÖSE
Kim Kurban?
Kadir KESKİNKadir KESKİN
Bilmiyorsak, Bilgi Üretmiyorsak, Dünyanın Öbür Tarafın...
Önder GüzelarslanÖnder GÜZELARSLAN
KULA, HER KULA NASİP OLMAZ KULA
Anket :
E-Bülten :

Manisahaber.COM etkinlikleri ve yeniliklerden haberdar olmak için E-Listemize üye olun !


İstatistik :

Online
: 75

E-Üye
: 790

Haber
: 3796

Sayfa Yükleme
: 0.02 sn

İlk Yayın Tarihi
: 03.01.2000

Y U K A R I