| İletişim | Künye | Arşiv/ Arama |
MHP'Lİ BELEDİYE BAŞKANI HAKKINDA SUÇ DUYURUSU
MHP'Lİ BELEDİYE BAŞKANI HAKKINDA SUÇ DUYURUSU
Kula ilçesinde günlük yayın yapan Kulahaber gazetesi imtiyaz sahibi Hasan Yiğen Kula belediye başkanı Hüseyin Tosun'u ikinci kez suç duyurusunda bulundu.
Mart ayı başında yapılan Mart Ayı meclis toplantısına Kula belediye başkanı Hüseyin Tosun tarafından toplantı salonuna alınmak istenmesi ve başkan Hüseyin Tosun tarafından Hakaret edilerek tartaklanmasının ardından Cumhuriyet savcılığına suç duyurusunda bulunan Kulahaber Gazetesi İmtiyaz sahibi Hasan Yiğen ikinci kez savcılığa başvurarak  15.03.2015 Günü Kula ilçesi Yunus Emre Kent Meydanı Konferans salonunda gerçekleştirilen Süt Üreticileri Birliği kongresine yine belediye zabıta ekiplerine talimat vererek toplantı salonuna alınmaması ve haber alma özgürlüğünü kısıtlayarak görevinin gereklerine aykırı hareket etmek suretiyle mağduriyete sebep olmak ve görevini kötüye kullanmak sucundan Hüseyin Tosun hakkında ikinci kez savcılığa suç duyurusunda bulundu. 

YAPTIĞI AÇIKLAMA ASILSIZDIR

Hasan Yiğen ?Kula Belediyesi resmi internet sitesi ( www.kula.bel.tr ) , facebook ( www.facebook.com/Kulabelediyesi ) hesaplarından ve www.manisasonhaber.com  adlı internet sitesinde açıklama yapan Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun ; zımnen tarafımızı hedef alarak , yaşanan gelişmelere istinaden "huzuru bozan tavır ve davranışlarından uzaklaşıncaya kadar belediyemizin kontrolü altında bulunan mekanlar da kamu düzeyi ve asayişin sağlanması için uzak tutulması kararı verilmiştir"  açıklamasını yapmıştır. Bu açıklamada kişisel hakaretler yaptığımız , halkı yanlış bilgilendirdiğimiz ve Basın ve Meslek İlkerinden mesafelerce uzak kaldığımızı , kişileri ve kuruluşları küçük düşüren aşağılayan veya iftira niteliği taşıyan ifadelere yer verdiğimizi beyan etmiştir. Bu açıklamalar asılsızdır.

Yiğen açıklamasının devamında "2002 yılından bu yana ilçemizde ajans muhabirliği ve 2011 yılından itibaren de ek olarak yerel gazete yazı işleri müdürlüğü ve imtiyaz sahipliği yapmaktayım. Bunca yıldır başkanının açıklamasında isnat ettiği iddialara ilişkin hakkımda herhangi bir şikayet söz konusu değildir. Ayrıca yaptığım haberlerden dolayı Kula Basın Savcılığın da herhangi bir soruşturma söz konusu olmamıştır" dedi

KULA HALKINI KIŞKIRTMAK İSTEMİŞTİR

Hasan Yiğen açıklamasının devamında Aynı beyanatın içinde Kula Belediyesi'ni zarara uğrattığım şeklinde de bir beyanat yer almaktadır. Bu beyanatında ismim kullanılmasa da yanlış bilgiler vererek Kula halkını kışkırtmak istemiştir. Fakat şahsım Hasan Yiğen olarak vergi kaydımın başlamasından bugüne kadar Kula Belediye Başkanlığı'na hiçbir fatura kesilmemiş olup bir kuruş dahi para tahsil edilmemiştir.
Yapmış olduğu beyanatında belirttiği rakamlar 2011 yılında ilçede kurulan Kuladokya matbaacılık adında bir matbaa firmasının Kula belediyesi tarafından yaptırılan matbaa işlerinin İhale yolu ya da doğrudan temin yolu ile yaptırdıkları işler olduğu bu belgelerinde Kula Belediyesinde mevcut olduğu açıktır. Ayrıca belirttiği meblağın bir kısmının da o dönemde Yazı işleri müdürlüğünü yaptığım ve işçi olarak çalıştığım yerel gazetenin Kamu ihale kanununa göre belediye tarafından yapılan ihale ilanlarının Resmi kanallar ile Kaymakamlık yada valilik kanalı ile yerel gazetelere gönderilen ilanlar olduğu ve İmtiyaz sahibi olan  Uğur Kulaşen isimli sahsa ait olan bir yerel gazetede yayınlanmıştır dedi 

Yiğen Bu nedenle Belediye Başkanı Hüseyin Tosun'un  yapmış olduğu asılsız beyanlar iftiradan ibarettir. Bu nedenle görevi kötüye kullanma ve iftira sucundan dolayı Kula belediye başkanı Hüseyin Tosun?u Kula Cumhuriyet savcılığına giderek Suç duyurusunda bulundum dedi.

Kategori : Güncel
Tarih : 3/19/2015 09:57
Hit : 1787     DİĞER HABERLER


Anket :
E-Bülten :

Manisahaber.COM etkinlikleri ve yeniliklerden haberdar olmak için E-Listemize üye olun !

İstatistik :
Online
: 168

Bugün
: ... ...

Toplam
: ... ...

E-Üye
: 79

Haber
: 2646

İlk Yayın Tarihi
: 03.01.2000

Sayfa Yükleme
: 0.02 sn

 
manisahaber.com | MANİSA | bilgi@manisahaber.com

© Copyright (2000 - 2014) manisahaber.com Tüm Hakları Saklıdır.

Facebook paylas  Twitter paylas  Google Plus paylas       
Y U K A R I