| İletişim | Künye | Arşiv/ Arama |
ÖĞRENCİLER OKULUN BAHÇESİNE 310 FİDAN DİKTİ
ÖĞRENCİLER OKULUN BAHÇESİNE 310 FİDAN DİKTİ
Manisa'da TBMM 85. Yıl Çok Programlı Lisesi öğrencileri 21 Mart Dünya Ormancılık Günü ve Orman Haftası dolayısıyla okul bahçesine 310 fidan dikti.
Manisa'nın Şehzadeler ilçesinde bulunan TBMM 85. Yıl Çok Programlı Lisesi, 21 Mart Dünya Ormancılık Günü ve Orman Haftası dolayısıyla etkinlik düzenledi. Okulun toplantı salonunda düzenlenen etkinliğe Şehzadeler Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Önal, Büyükşehir Belediyesi Kırsal Kalkınma Dairesi Başkanı Hayri Okkalı, Şehzadeler İlçe Milli Eğitim Müdürü İlyas Şen, okul öğretmenleri ve öğrenciler katıldı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşının ardından günün anlam ve önemini belirten konuşmayı yapan okulun Tarih Öğretmeni Serap Eymür, "Eskiden yeryüzünün büyük bir bölümü ormanlarla kaplıydı. İnsanların tedbirsizliği nedeniyle orman alanları bozkırlara dönüştü. Ormanlar bir ülkenin akciğeri ve zenginlik kaynağıdır. Kullandığımız araç gereçlerin çoğunluğu ormanlardan karşılanmaktadır. Ormanlar yaşanabilecek birçok doğal afeti önler. Bize bu kadar çok faydası olan ormanları korumalıyız. Ormanlara en büyük zarar insanlardan gelmektedir. Bizlerde ağaçlara zarar vermeyelim yeni fidanlar dikelim ve bu etkinlikleri ömür boyu sürdürelim" dedi.

"YERYÜZÜNDE DİKİLİ BİR AĞACIMIZ OLSUN"

Şehzadeler İlçe Milli Eğitim Müdürü İlyas Şen ise şunları söyledi:
"Orman Haftası dolayısıyla burada Şehzadeler Belediyesi, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz, Orman İşletme Müdürlüğündeki temsilciler ve öğrencilerimiz ile birlikte ağaç dikiyoruz. Yeryüzünde dikili bir ağacımız olsun diye böyle bir çalışma başlattık. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum."
Konuşmaların ardından okul öğrencileri tarafından orman ile ilgili şiirler okundu ve oratoryo gösterisi yapıldı. Etkinliğin sonunda protokol üyeleri ve öğrenciler okul bahçesine 310 tane fidan dikti.Kategori : Eğitim
Tarih : 3/25/2015 10:53
Hit : 1807     DİĞER HABERLER


Anket :
E-Bülten :

Manisahaber.COM etkinlikleri ve yeniliklerden haberdar olmak için E-Listemize üye olun !

İstatistik :
Online
: 19

Bugün
: ... ...

Toplam
: ... ...

E-Üye
: 658

Haber
: 2646

İlk Yayın Tarihi
: 03.01.2000

Sayfa Yükleme
: 0.02 sn

 
manisahaber.com | MANİSA | bilgi@manisahaber.com

© Copyright (2000 - 2014) manisahaber.com Tüm Hakları Saklıdır.

Facebook paylas  Twitter paylas  Google Plus paylas       
Y U K A R I