| İletişim | Künye | Arşiv/ Arama |
AFRİKA'DA ÇEKTİĞİ FOTOĞRAFLARI SERGİLEDİ
AFRİKA'DA ÇEKTİĞİ FOTOĞRAFLARI SERGİLEDİ
Manisalı fotoğrafçı Mahmut Gediz'in Afrika'da çektiği fotoğraflardan oluşan sergi, ziyaretçilerin beğenisine sunuldu.
İş hayatını İstanbul'da sürdüren ve özel bir reklam ajansıda çalışan Manisalı fotoğrafçı Mahmut Gediz, üçüncü sergisini memleketi Manisa'da açtı. Afrika'da çektiği fotoğraflardan oluşan sergisini Forum Magnesia AVM'de açan Mahmut Gediz'in sergisi yoğun ilgi gördü.

Mahmut Gediz, ziyaretçilerine sergide yer alan fotoğrafların hikayelerini anlattı. Fotoğrafçı Gediz, Manisalılara teşekkür ederek, her fotoğrafın bir hikayesinin olması gerektiğini vurguladı.

Serginin üç gün açık olacağını belirten Gediz, "1988 Manisa doğumluyum. İlkokul ve lise yıllarım Manisa'da geçti. 2006'da Marmara Üniversitesi Halkla ilişkiler ve Reklamcılık bölümünü kazandım. Üniversitenin ilk yıllarından itibaren birçok ajans ve şirkette çalıştım. Reklamcılık, sosyal medya, dijital pazarlama alanlarında çalıştım. Fotoğrafçılık kariyerime de üniversitenin ilk yıllarında başladım. Fotoğraf yolculuğumda kendime bir felsefe edindim. Her fotoğrafın bir hikayesi olmalıydı. İlk sergim İngiltere'de Londra'da ?'İstanbul'' konulu bir sergiydi. Sonraki süreçte bu işin en dibine girmek, hikayelerin en hüzünlü en acıklı olduğu yeri fotoğraflamak istedim. ?Afrika' Uluslararası Yardım Derneği Diversity ile beraber 2 ay kadar Etiyopya'da fotoğraf çekim projesi gerçekleştirdik. 2 ay boyunca müthiş hikayesi olan fotoğraf kareleri elde ettim. Öyle ki bazı anlar yaşadığım yoğun duygular sebebiyle fotoğraf bile çekemedim. Çadırlarda yaşayan ilkel kabileler, vahşi babunlar, insanlarla beraber yaşayan sırtlanlar dağ kabileleri, açlıktan çiğ et yiyen insanlar. Bundan sonraki süreçte ise yine fotoğraf çekim projeleri için Kazakistan, Kırgızistan ve Pakistan ülkelerine gittim. Yine buralarda yetimhanelere mülteci kamplarına köylere ve daha birçok yere giderek buralardaki hayat hikayelerini fotoğraflamaya çalıştım. Bana göre fotoğraf tarihi bir vesikadır ve bir misyonu vardır. İşte bu sebeple her fotoğrafın bir hikayesi olmalı" şeklinde konuştu.Kategori : Kültür Sanat
Tarih : 3/29/2015 19:10
Hit : 1536     DİĞER HABERLER


Anket :
E-Bülten :

Manisahaber.COM etkinlikleri ve yeniliklerden haberdar olmak için E-Listemize üye olun !

İstatistik :
Online
: 95

Bugün
: ... ...

Toplam
: ... ...

E-Üye
: 79

Haber
: 2646

İlk Yayın Tarihi
: 03.01.2000

Sayfa Yükleme
: 0.03 sn

 
manisahaber.com | MANİSA | bilgi@manisahaber.com

© Copyright (2000 - 2014) manisahaber.com Tüm Hakları Saklıdır.

Facebook paylas  Twitter paylas  Google Plus paylas       
Y U K A R I