| İletişim | Künye | Arşiv/ Arama |
ATATÜRK KENT PARKI'NA FESTİVAL TADINDA AÇILIŞ
ATATÜRK KENT PARKI'NA FESTİVAL TADINDA AÇILIŞ
Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından şehre kazandırılan, Rüya Proje Atatürk Kent Parkı, 3 Nisan Cuma günü açılıyor.
Nilüfer konseriyle start alacak olan açılış töreni, Cumartesi günü Kıraç, Pazar günü de İrem Derici konserleriyle devam edecek. Büyükşehir Belediyesi tarafından 19 milyon 500 bin TL harcanarak yapılan Rüya Projenin açılışı, üç gün boyunca farklı etkinliklerle festival havasında geçecek. Manisalılar parkın bulunduğu alana üç gün boyunca ücretsiz servislerle taşınacak.

Manisa'nın yeni sosyal alanı 170 Dönümlük Atatürk Kent Parkı, muhteşem bir törenle 3 Nisan Cuma günü kapılarını Manisalılara açıyor. Eşsiz mimarisi ve farklı yapısıyla Plant Dergisi tarafından 'Kamusal Uygulamalar Proje ve Bakım Dalı'nda ödüle layık görülen dev projenin açılış etkinlikleri ünlü sanatçı Nilüfer'in konseriyle start alacak. Üç gün sürecek etkinlikler kapsamında, 4 Nisan Cumartesi günü Kıraç, 5 Nisan Pazar günü İrem Derici Manisalılarla buluşacak. Ayrıca konserlerin yanı sıra park içerisinde her kesime hitap edecek olan farklı etkinlikler, açılışa renk katacak. Manisalılar Atatürk Kent Parkı'nın açılışına üç gün boyunca şehrin değişik noktalarından kalkacak ücretsiz servislerle taşınacak. Ayrıca parka girişlerde vatandaşlardan herhangi bir ücret talep edilmeyecek.

DOĞAYLA İÇ İÇE YAŞAM

Atatürk Kent Parkı içerisinde bulundurduğu, yeşil alanları, bitki örtüsü ve farklı ağaç türleriyle ziyaretçilerine doğayla iç içe bir yaşam sunuyor. Parkın 60 bin metrekaresi çim olmak üzere 80 bin metrekarelik yeşil alan düzenlemesi bulunuyor. Ayrıca 11 bin metrekarelik alanda çakıl, ağaç kabuğu gibi peyzaj objeleri ile görsel uygulamaları yer alıyor. Öte yandan 4 bin 500 metrekarelik çiçek gösteri alanlarının bulunduğu Atatürk Kent Parkı'nda 100 bine yakın çiçek de toprakla buluştu. 170 dönümlük alan içerisinde 102 tür olmak üzere 54 bin 500 adet ağaç, ağaçcık ve çalı grubu parka renk verdi.

Atatürk Kent Parkı 7'den 70'e her kesime hitap edecek şekilde planlandı. İki adet 650 metrekarelik kafe-restoran binasını yer aldığı Atatürk Kent Parkı'nda, 1 adet 250 metrekare idari bina, 4 adet büfe, 1 adet 110 metrekare giriş kontrol binası, 7 adet güvenlik kulübesi, 3 adet 85 metrekare genel kullanıma açık wc, 1 adet 500 metrekare çocuk oyun atölyeleri binası bulunuyor. Manisalıların spor yapabileceği tesislerin de bulunduğu alanda 1 adet 300 metrekare spor tesisi binası ve soyunma giyinme bölümü, 1 adet suni çim futbol sahası, 2 adet basketbol sahası, 1 adet tenis kortu, 1 adet kaykay pisti, 1 adet mini golf sahası, 1 adet kızak pisti, 1 kilometre bisiklet yolu, 2 kilometre koşu yolu, çok amaçlı etkinlik alanı, anfi tiyatro alanı, farklı yaş gruplarına yönelik çocuk oyun alanları, fitness alanları bulunuyor. Ayrıca 4 bin metrekare kauçuk alan üzerinde farklı yaş grupları ve engellilere hitap eden 27 adet özel üretim çocuk oyun grubunun bulunduğu Atatürk Kent Parkı'nda bir takımı normal, bir takımı engelli vatandaşlara yönelik olmak üzere 8'li, 2 takım fitness grubu yer alıyor.

SUYUN MÜZİKLE DANSI BÜYÜLEYECEK

Atatürk Kent Parkı'nda Türkiye'de az sayıda benzeri bulunan gösteri havuzu da, ziyaretçilerine farklı bir heyecan yaşatacak. 3 bin 600 metrekarelik alan kaplayan gösteri havuzunda 160 adet özel efektlere sahip nozullar ve su jetleri ile hem sesli hem de görsel gösteriler Manisalıların beğenisine sunulacak. Su perdelerine yansıtılacak görüntülerin yanı sıra müzik ritmine göre su gösterileri, Atatürk Kent Parkı'nı ziyaret eden konuklara farklı bir görsel şölen sunacak.

GİRİŞLER ÜCRETSİZ OLACAK

Manisa Büyükşehir Belediyesi'nin kente kazandırdığı Atatürk Kent Parkı'nın girişinde vatandaşlardan herhangi bir ücret alınmayacak. Manisalılar, içerisinde 455 adet aydınlatma direği, bin 500 adet LED armatür ile aydınlatılan Atatürk Kent Parkı'nda, 57 adet gece görüşlü ve son sisteme haiz güvenlik kameraları ile aileleriyle birlikte güvenli bir ortamda herhangi bir ücret ödemeden vakitlerini geçirebilecekler.

Atatürk Kent Parkı'nın açılış törenine gelmek isteyen vatandaşlar için, 3-5 Nisan tarihleri arasında saat 16.00-24.00 arasında TOKİ 3 Konutları, Alaybey Zabıta Önü ve Ulupark'tan 30 dakika arayla servisler hareket edecek. TOKİ 3'ten kalkan ücretsiz servis Nurlupınar, Barbaros güzergâhından, Alaybey'den kalkan ücretsiz servis Malta güzergâhından, Ulupark önünden kalkacak ücretsiz servis ise Karaköy güzergâhından vatandaşları Atatürk Kent Parkı'na taşıyacak.Kategori : Yerel Yönetim
Tarih : 4/3/2015 01:45
Hit : 2079     DİĞER HABERLER


Anket :
E-Bülten :

Manisahaber.COM etkinlikleri ve yeniliklerden haberdar olmak için E-Listemize üye olun !

İstatistik :
Online
: 797

Bugün
: ... ...

Toplam
: ... ...

E-Üye
: 79

Haber
: 2646

İlk Yayın Tarihi
: 03.01.2000

Sayfa Yükleme
: 0.02 sn

 
manisahaber.com | MANİSA | bilgi@manisahaber.com

© Copyright (2000 - 2014) manisahaber.com Tüm Hakları Saklıdır.

Facebook paylas  Twitter paylas  Google Plus paylas       
Y U K A R I