| İletişim | Künye | Arşiv/ Arama |
DEV TÜRK BAYRAĞI POLİS HAFTASI'NDA GÖNDERE ÇEKİLDİ
DEV TÜRK BAYRAĞI POLİS HAFTASI'NDA GÖNDERE ÇEKİLDİ
Türk Polis Teşkilatı'nın kuruluşunun 170. yıldönümü Gördes'te törenle kutlandı. Düzenlenen törende, 25 metre uzunluğundaki Türk bayrağı göndere çekildi.
Törene; Kaymakam Turgay Hakan Bilgin, Garnizon Komutanı Selim Kasacı, Belediye Başkanı Muhammet Akyol, Emniyet Amiri İsmail Çelebi, belediye meclis üyeleri, sivil toplum kuruluşu üyeleri, polis teşkilatı, daire amirleri ve vatandaşlar katıldı.

İlçe Emniyet Amiri İsmail Çelebi, Atatürk Anıtı'na çelenk sundu. Ardından bir dakikalık saygı duruşunda bulunularak İstiklal Marşı okundu. Törende konuşma yapan Gördes İlçe Emniyet Amiri İsmail Çelebi, "Milletimizin sevgi ve güvenini kazanmış, Cumhuriyetimizin teminatı olan Türk Polis Teşkilatı'nın 170. kuruluş yıldönümünü sizlerle kutlamaktan gurur ve mutluluk duyuyoruz. Vatan ve görev uğruna canlarını feda eden Aziz Şehitlerimizi ve ebediyete intikal eden teşkilat mensuplarımızı rahmet, gazi ve emeklilerimizi minnetle anarken, teşkilatımızın her kademesinde görev yapan fedakar meslektaşlarımızın ve değerli ailelerinin 10 Nisan Polis Gününü kutlar, sağlık, mutluluk ve başarı dileklerimle sevgi ve saygılarımı sunarım." dedi.

Törende Polis Haftası dolayısıyla düzenlenen resim, şiir ve kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrencilere ilçe protokolü tarafından hediyeleri verildi.

GÖRDES MİSAFİRLERİNİ DEV BAYRAKLA KARŞILAYACAK

Resmi törenin sona ermesinin ardından, Gördes Belediyesi tarafından şehir girişine takılan 25 metre uzunluğundaki Türk bayrağı resmi törenle göndere çekildi. Tören öncesi kısa bir konuşma yapan Başkan Akyol, "Şehir girişindeki bayraklarımız, şehir içi sıcak asfalt ve kaldırım çalışmaları nedeniyle zarar görmemeleri için sökülmüştü. Akhisar-Gördes yolu ve çevre yoluyla birlikte ihalesi tamamlanan iki adet çevre yolunun da birleştiği büyük bir kavşak noktası bayraklarımızın bulunduğu alana isabet ettiği için bir süre bekledik. Çevre yollarının geçeceği noktaların belirlenmesi sonucunda bizler de bu kavşağımızın tam ortasına gelecek şekilde büyük bir bayrak dikmek için çalışmalara başladık. 25 metre uzunluğundaki bayrağımızı ülkemiz için önemli bir gün olan Polis Teşkilatı'nın 170. kuruluş yıldönümünün de göndere hep birlikte çekeceğiz. Gördes'imize hayırlı olsun." dedi.

Başkan Akyol'un konuşmasının ardından bir dakikalık saygı duruşunda bulunuldu. Daha sonra İstiklal Marşı eşliğinde 25 metre uzunluğundaki Türk bayrağı göndere çekildi.Kategori : Güncel
Tarih : 4/10/2015 21:05
Hit : 4383     DİĞER HABERLER


Anket :
E-Bülten :

Manisahaber.COM etkinlikleri ve yeniliklerden haberdar olmak için E-Listemize üye olun !

İstatistik :
Online
: 81

Bugün
: ... ...

Toplam
: ... ...

E-Üye
: 3541

Haber
: 2646

İlk Yayın Tarihi
: 03.01.2000

Sayfa Yükleme
: 0.02 sn

 
manisahaber.com | MANİSA | bilgi@manisahaber.com

© Copyright (2000 - 2014) manisahaber.com Tüm Hakları Saklıdır.

Facebook paylas  Twitter paylas  Google Plus paylas       
Y U K A R I