| İletişim | Künye | Arşiv/ Arama |
İSPANYA'DA BOĞULMA TEHLİKESİ GEÇİREN GENCİN AİLESİ ENDİŞELİ
İSPANYA'DA BOĞULMA TEHLİKESİ GEÇİREN GENCİN AİLESİ ENDİŞELİ
İspanya'nın Marbella kentinde üç Türk'ün yaşamını yitirdiği boğulma olayında sağ kurtulan Manisalı Hurşit Özbay'ın (17) ailesinin endişeli bekleyişi sürüyor.
Çanakkale'nin Gelibolu ilçesindeki yatılı Anafartalar İşitme Engelliler Özel Eğitim Meslek Lisesi'nden AB projesi kapsamında İspanya'ya giden gruptaki bir öğretmen ve iki öğrenci, Malaga kentindeki tatil beldesi Marbella'da denizde boğularak yaşamını yitirdi, 17 yaşındaki Manisalı genç Hurşit Özbay da cankurtaranlar tarafından sağ kurtarılarak hastaneye kaldırılmıştı. Sağ kurtarılan Hurşit Özbay'ın Manisa'nın Alaşehir ilçesine bağlı Selce mahallesinde ikamet eden anne ve babası, çocuklarından gelecek mutlu haberi bekliyor.

Anne Ummuhan Özbay (36), oğlunun geçen hafta İspanya?ya gitmeden önce ziyarete geldiğini belirterek "O zaman yolcu ettik. Ancak, İspanya?ya gittikten sonra hiç görüşemedik. Onunla görüşebilmek için görüntülü telefon almıştık. Ancak yurt dışına çıkınca telefon bağlantıları kesildi. Oğlumun bir an önce sağ olarak dönmesini istiyorum" dedi. Baba Hasan Özbay (44) ise oğluyla görüntülü telefonla bağlantı kurabildiklerini belirterek şunları söyledi: "Bize verilen bilgiye göre, oğlum yoğun bakımda. Oğlum, denizde yüzerken boğulan arkadaşlarını kurtarmak için onların yanına gitmiş. Arkadaşlarını kurtarmak isterken ciğerlerine su kaçmış. Milli Eğitim Müdürlüğüne gittik oğlum hakkında bilgi almak için ama bir şey söylemediler. Konsoloslukla görüşelim dedik onu da sağlayamadık. Oğlumun bir an önce sağ olarak dönmesini istiyoruz." Anne Özbay da, oğlunun fotoğrafına bakıp öperken, ailenin bir işitme engelli kızları daha olduğu ve İzmir İşitme Engelliler Lisesi'nde eğitim gördüğü öğrenildi.Kategori : Güncel
Tarih : 4/14/2015 21:52
Hit : 3004
Kizilay Web Banner 950X100

DİĞER HABERLERYAZARLAR
Arif ALTUNBAŞArif ALTUNBAŞ
Yozlaşmak, yabancılaşmak, Yahudileşmek
Fatih KÖSEFatih KÖSE
Kim Kurban?
Kadir KESKİNKadir KESKİN
Bilmiyorsak, Bilgi Üretmiyorsak, Dünyanın Öbür Tarafın...
Önder GüzelarslanÖnder GÜZELARSLAN
KULA, HER KULA NASİP OLMAZ KULA
Anket :
E-Bülten :

Manisahaber.COM etkinlikleri ve yeniliklerden haberdar olmak için E-Listemize üye olun !


İstatistik :

Online
: 97

E-Üye
: 1054

Haber
: 3796

Sayfa Yükleme
: 0.02 sn

İlk Yayın Tarihi
: 03.01.2000

Y U K A R I