| İletişim | Künye | Arşiv/ Arama |
MANİSA MESİR SANAYİ VE TİCARET FUARI AÇILDI
MANİSA MESİR SANAYİ VE TİCARET FUARI AÇILDI
Manisa 475. Uluslararası Mesir Macunu Festivali kapsamında düzenlenen Mesir Sanayi ve Ticaret Fuarı 22'nci kez kapılarını ziyaretçilerine açtı.
Manisa Büyükşehir Belediyesi Fuar Merkezi'nde gerçekleşen açılışa, Manisa Valisi Erdoğan Bektaş, Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, Yunusemre Belediye Başkan Vekili Kılıç Kaya, Manisa TSO Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Erbil, Ticaret Borsası Başkanı Sadık Özkasap, Manisa'yı Mesir'i Tanıtma ve Turizm Derneği Başkanı Ufuk Tanık, firma temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Bu yıl 22. kez açılan fuarda 300 firma yer aldı. Manisa Valisi Erdoğan Bektaş ve protokol üyeleri açılış kurdelesini kemesinin ardından fuarda yer alan stantları gezdi. Fuarda beyaz eşya, mobilya, hazır mutfak, çelik kapı, dekorasyon, gıda, yapı, iletişim, bilişim, otomotiv, sağlık gibi birçok sektörden firma temsilcisi yerini aldı. Bu yıl ayrıca Manisa Büyükşehir Belediyesi, Şehzadeler Belediyesi ve Yunusemre Belediyesi de tanıtım standı açtı. Geçen yıl Türkiye'nin en çok ziyaret edilen 5. fuarı olan Mesir Sanayi ve Ticaret Fuarı, 21-26 Nisan tarihlerinde hafta içi 10.00 - 23.00, hafta sonu ise 10.00-23.30 saatleri arasında arasında ziyaretçilerini ağırlayacak.

Manisa Mesir Sanayi ve Ticaret Fuarının 22 yıllık geçmişinin anlatıldığı slayt gösteriyle başlayan fuarda Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, yaptığı konuşmada Manisalıların ortak paydasının mesir olduğunu ve yeni kurulan bir belediye olarak hem mesir festivaline hem de fuara iştirak ettiklerini söyledi. Başkan Çelik, Manisa Mesir Sanayi ve Ticaret Fuarı'nın Manisa'ya hayırlı vesile olamasını diledi.

Yunusemre Belediye Başkan Vekili Kılıç Kaya da "475'incisi düzenlenen festivalde 22'nci fuarı açıyoruz. Manisa bir medeniyet, tarım, sanayi ve turizm kenti. Bu fuarlar ilimizin tanıtımında en büyük etkendir." dedi.

"SONUNA KADAR DESTEK OLACAĞIZ"


Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün ise 22 yıllık geçmişe sahip olan sanayi ve ticaret fuarının düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür ederek, "Manisa Büyükşehir olmadan önce de biz görevdeyken bu fuara elimizden gelen desteği verdik. Şimdi büyükşehir belediyesi olarak yine bu fuarın en büyük destekçisi biz olacağız ve sonuna kadar bu fuarın yaşatılması için çalışacağız. Fuar bizim geleneğimiz ve geleneksel birleşmemiz anlamına geliyor. Manisa dünyanın göz bebeği şehirlerinden birisi. Manisa'nın mesirin kıymetini bilelim." diye konuştu.

"MANİSA'DA BİR ORGANİK TARIM FUARI DÜZENLEMEK İSTİYORUZ"


Manisa Valisi Erdoğan Bektaş, köklü bir geleneğe sahip olan Mesir Festivali kapsamında düzenlenen sanayi ve ticaret fuarının kentin tanıtımına büyük katkı sağladığına inandığını söyledi. Manisa'da çadırlardan fuar alanlarına uzanan bir geleneğin olduğunu belirten Erdoğan Bektaş, "Manisa'nın bir çok anlamda potansiyeli var. Fuarcılık profesyonel bir iş. Bizde Manisa'da bir organik tarım fuarı düzenlemek istiyoruz. Arkamızda 1,5 milyon dekarlık Gediz Ovası varken, Manisa'da organik tarım fuarı yapılabilir. Ondan sonraki hedefimizi de İhtisas Fuarı olarak belirlemeliyiz. Manisa'nın bu potansiyeli var. Bir ilde sanayi, tarım ve ticaret varsa bu fuarlarda düzenlenmeli ve desteklenmelidir." ifadelerini kullandı.Kategori : Ekonomi
Tarih : 4/22/2015 23:37
Hit : 1272     DİĞER HABERLER


Anket :
E-Bülten :

Manisahaber.COM etkinlikleri ve yeniliklerden haberdar olmak için E-Listemize üye olun !

İstatistik :
Online
: 571

Bugün
: ... ...

Toplam
: ... ...

E-Üye
: 79

Haber
: 2646

İlk Yayın Tarihi
: 03.01.2000

Sayfa Yükleme
: 0.02 sn

 
manisahaber.com | MANİSA | bilgi@manisahaber.com

© Copyright (2000 - 2014) manisahaber.com Tüm Hakları Saklıdır.

Facebook paylas  Twitter paylas  Google Plus paylas       
Y U K A R I