| İletişim | Künye | Arşiv/ Arama |
İŞARET DİLİNİ ÖĞRENİP ŞARKI SÖYLEDİLER
İŞARET DİLİNİ ÖĞRENİP ŞARKI SÖYLEDİLER
Manisa Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile Şehzadeler İlçe Halk Eğitim Müdürlüğü ortaklığıyla düzenlenen kurslarda İşaret dili, Diksiyon, Sosyal hayatta iletişim kurslarından mezun olan 91 kursiyer için sertifika töreni düzenlendi.
Törende işaret dili kursunu başarıyla tamamlayan kursiyerlerden Esra Arın'ın işaret dilinde seslendirdiği 'Olur Olur' şarkısı beğenildi.

Manisa Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ve Şehzadeler İlçe Halk Eğitim Müdürlüğünün işbirliğiyle yaklaşık 3 ay süren kurslarda başarılı olanlar için sertifika töreni 75. Yıl Gençlik Merkezinde düzenlendi. Törene Manisa Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Dr. Savaş Duman, Şehzadeler Halk Eğitim Müdür Yardımcısı Hasan Hüseyin Kocaoğlu ve 91 kursiyer katıldı.

Tören öncesi kursiyerlerle tek tek görüşüp sohbet eden İl Müdürü Savaş Duman tören öncesi yaptığı konuşmada, "Türkiye genç nüfusu fazla olan bir ülke. Bu gençliğin gerçek düşünen ve iyi düşünen sağlıklı bir nesil oluşturmamız için de bu gençliğe önem vermemiz gereken bir Türkiye ve bununla ilgili bir kurum olmak işaretiyle, hedefiyle yola çıktık. Bu hedefi yerine getirirken sizleri bu tarz aktivitelerle, etkinliklerle buluşturma arzusu içindeydik. Öncelikle bu kurslara katılım gösterdiğiniz ve bu tarz pozitif yerlere gelerek güzel insanlarla tanışmamıza vesile olduğunuz için teşekkür ediyorum. Gençliğin önemi sporla, gençliğin önemi sosyal aktivitelerle, gençliğin önemi önündeki engelleri aşarak ilerleyen bir gençlik yetişecek. Sağlıklı nesillerin yetişmesi için de sizlerin bu tarz gençlik merkezi olan yerlere kurumlara daha sık gelmeniz, buraları ziyaret etmeniz, gelirken de yanınızda bir kaç arkadaşınızı getirmenizle gerçekleşiyor."

GENÇLERE YENİ MERKEZ


Atatürk Spor Kompleksinde bulunan yarı olimpik yüzme havuzun olduğu yere büyük bir Gençlik Merkezi yapacaklarını söyleyen Duman, şöyle konuştu: "Orası daha çok imkanlar, daha çok faaliyet yapmanız için güzel bir yer olacak. Bu mekanı ben engelli arkadaşlarımıza uygun bir yer haline getirip engelli spor gençlik merkezi olarak dizayn edeceğim. Bilindiği üzere göreve başladığım günden bu yana engellilere de hanımefendilere de pozitif ayrımcılık yaptığımı söylüyorum. Çünkü biliyorsunuz Türkiye'de 10-12 milyona yakın engelli kardeşimiz var. Biz de onlara engel olmamak adına bu tarz faaliyetleri, etkinlikleri artırmak istiyoruz. Sırf onlar için, onlarla ilgilenebilelim diye Engelliler Spor Koordinasyon Birimini kurduk. Orada da çok güzel faaliyetlerimiz oluyor. Sizlerin içinde de bildiğim kadarıyla engellilerle ilgilenen bir topluluk var. Oradaki arkadaşlarımızın engelli sporcularımızla o topluluktaki arkadaşlarımız bir yaşam koçluğu yapıyor. Onlarla oynuyorlar, eğleniyorlar. Bu tarz aktiviteleri de hızlandıracağız inşallah"

RENKLİ GÖRÜNTÜLER

Savaş Duman'ın konuşmasının ardından İşaret dili kursiyerlerinden Buse Nur Durmaz'ın işaret dili ile yaptığı 'Hoşgeldiniz' konuşmasının ardından Diksiyon kursiyerlerinden Esen Rüzgar'ın okuduğu Zeki Müren tekerlemesi ve İşaret dili kursiyerlerinden Esra Arın'ın işaret dilinde seslendirdiği ?Olur Olur' şarkısı beğenildi. İşaret diliyle seslendirilen şarkının ardından kurslarda başarılı olan 91 kişiye sertifika verildi.Kategori : Eğitim
Tarih : 6/1/2015 23:54
Hit : 2759
Kizilay Web Banner 950X100

DİĞER HABERLERAnket :
E-Bülten :

Manisahaber.COM etkinlikleri ve yeniliklerden haberdar olmak için E-Listemize üye olun !


İstatistik :

Online
: 446

E-Üye
: 97

Haber
: 2698

Sayfa Yükleme
: 0.02 sn

İlk Yayın Tarihi
: 03.01.2000

Y U K A R I