| İletişim | Künye | Arşiv/ Arama |
Başkan Ergün Adını İlk 3'e YAZDIRDI!
Başkan Ergün Adını İlk 3'e YAZDIRDI!
Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, ORC araştırma şirketi tarafından yapılan son 1 yılda en başarılı bulunan büyükşehir belediye başkanları araştırma sonuçlarında yüzde 58,1 oranıyla 3'üncü sırada yer aldı.
Manisa'nın adını her zaman zirvede tutmak için çalıştıklarını vurgulayan Başkan Ergün, Manisalıların kendisine gösterdiği teveccühe layık olmak için çalışmalarını sürdürdüklerini ifade etti.

ORC araştırma şirketi, mahalli idareler genel seçimlerinin üzerinden geçen 1 yılın ardından son 1 yılda en başarılı bulunan büyükşehir belediye başkanları araştırması yaptı. Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, anket sonucunda yüzde 58,1 gibi bir oranla Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ve Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen'in ardından 3'üncü sırada yer aldı. Birçok tarafsız anket ve kamuoyu yoklamasında sık sık ilk 10'da yer alan Başkan Ergün, Manisa'nın adını ORC'nin araştırmasında da ilk 3'e yazdırdı.

Başkan Ergün'den Manisalılara Teşekkür

Manisa'ya hizmet sevdasıyla 2009 yılından bu yana çalıştıklarını, proje ve hizmet ürettiklerini vurgulayan Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, "Değerli hemşehrilerimiz, yaptığımız hizmetleri takdir etti ve şahsıma 3'üncü kez bu onurlu görevi tevdi etti. Bizler de ekibimizle birlikte gösterilen bu teveccühe layık olmak için canla başla çalışıyoruz. Tarafsız kamuoyu yoklamaları ve anketlerde ortaya çıkan başarımız, çalışma şevkimize artı değer sağlıyor. Manisa'mızın adının zirvede yer almasına vesile olduğum için mutluyum. Bu gurur, şahsımın değil Manisa'nındır. Bir kez daha hemşehrilerime teşekkür ediyorum" diye konuştu.

KİM BU ANKET ŞİRKETİ VE ANKETİN DETAYLARI

ORC (Objective Research Center) araştırma şirketi Ak partiye yakınlığı ile biliniyor.

31 Mart yerel seçimlerinde yüzde 50,9'la İstanbul Büyükşehir Belediyesini Binali Yıldırım'ın kazanacağı tahmininde bulunmuş, 23 Haziran'da tekrar edilen seçimde ise yüzde 47 ile yine AK Parti adayının İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olacağını açıklamıştı.

ORC Araştırma Şirketi, 12-26 Temmuz 2017 tarihleri arasında 30 büyükşehirde, toplam 26 bin 800 kişi ile yüz yüze ve bilgisayar destekli telefon görüşmesi yöntemiyle "Yerel Yönetimler Araştırması/Büyükşehirler Temmuz 2017" adlı bir anket çalışması yapmıştı. "Manisa Büyükşehir Belediyesi hizmetlerinden ve Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün'den memnun musunuz?" şeklindeki soruya da, Manisalıların yüzde 52'ye yakın kısmı 'Memnunum' yanıtıyla Başkan Ergün'e güvenoyu vermişti. Bu yanıtla Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, memnuniyet oranıyla 30 büyükşehir belediyesi içinde 12'nci sırada yer almıştı.

Bu yılkı anket araştırması olan Yerel Yönetimler Performans Araştırması ise "01-10 Mayıs 2020 tarihleri arasında 30 Büyükşehir de toplam 9800 kişi ile, (CATI) Bilgisayar Destekli Telefon Görüşmesi yöntemiyle yapılmıştır" deniliyor. Matematiksel olarak baktığımızda Manisa ili için yaklaşık olarak 9.800 kişi / 30 belediye = 327 kişiyle bu araştırmayı Manisa'da yapmışlar. Sağlıklı sonuç almak için bu sayı yeterlimidir oda ayrı bir tartışma konusudur. 2017'de 12.sırada iken 2020'de 3. sıraya yerleşmesinin de muhakak ki gözle görünür sebebleri olmalı! 

Ayrıca anket araştırmasında Mehmet Çerçi'de Son bir yılın başarılı İlçe Belediye Başkanları arasında 20. sırada gözüküyor.

Anketin ilk 5'inden 3'ü Cumhur ittifakı 2'si Millet ittifakı başkanı bulunuyor.

1. sıradaki Fatma Şahin hanım toplumda tepki alan İstanbul Şözleşmesini meclisten geçmesini sağlayan Aile Bakanlığı dönemi ve Tayyip beye yakınlığı ile biliniyor. Belediyesine Avrupa Fonlarından ve Tayyip beyden sınırsız destek almaktadır. Gaziantep Sanayisi, Nufüsu ve Ortadoğuya açılan kapısı olarak Tayyip beyin önem verdiği belediyedir.
2. sıradaki Yılmaz Büyükerşen bey ise nerdeyse Millet ittfakı ile bir alakası yokmuş gibi tamamen kişisel başarısı ile Eskişehiri uzun dönemdir yaşanılır şehirler arasında tutmaktadır. Tüm taraflardan destek almakla birlikte sevilen bir şahsiyettir.
3. sıradaki Cengiz Ergün bey ise 2009 da altyapısı bitirilmiş bir merkez belediyesini alarak üst yapıya yaptıgı yatırımlarla ve Manisa'nın büyükşehir olmasıyla ikinci avantajı almasıyla  Manisalıların gönlünü kapmış gözüküyor. Kendisine Manisalılar adına yaptıgı küçük/büyük yada iyi/kötü tüm çalışmalardan dolayı bizde teşekkür ederiz.

Anketin detayları ORC firması web sitesinden ulaşabilirsiniz. Anket araştırma linki

Anket sıcaklığını korurken Manisa'da yerelde Ankete ters bir durumda oluştu!

Manisa Büyükşehir Başkanı Cengiz Ergün salgın günlerinde sahada olmaması nedeniyle CHP Manisa İl Başkanı Semih Balaban tarafından bugün eleştirildi.Kategori : Yerel Yönetim
Tarih : 5/14/2020 18:39
Hit : 1221
Kizilay Web Banner 950X100

DİĞER HABERLERAnket :
E-Bülten :

Manisahaber.COM etkinlikleri ve yeniliklerden haberdar olmak için E-Listemize üye olun !


İstatistik :

Online
: 306

E-Üye
: 82

Haber
: 2684

Sayfa Yükleme
: 0.02 sn

İlk Yayın Tarihi
: 03.01.2000

Y U K A R I