| İletişim | Künye | Arşiv/ Arama |
Vestel Dikom'u satın aldı
Vestel Dikom'u satın aldı
Vestel, Avrupa'da satın aldığı şirketler arasına İtalyan 'Dikom'u da ekledi.
İtalya'nın önde gelen tüketici elektroniği markalarından Dikom ve @Dikom'u bünyesine katarak Avrupa'daki büyümesini sürdüren Vestel, İtalya'daki pazar payını yüzde 20'den yüzde 30'a çıkaracak.

Finlandiya'da Nokia'nın alt şirketlerinden Finlux'u, Danimarka'da ev eşyaları üreticisi Vestfrost'u ve İngiltere'de Servis'i aldıklarını hatırlatan Vestel Şirketler Grubu İcra Kurulu Başkanı Turan Erdoğan, "Avrupa'da yerel markaları alarak yayılıyoruz. İtalya'da televizyonda, Telefunken gibi farklı markalarımızla yüzde 20 pazar payına sahibiz. Dikon markalı ürünlerle pazar payımızı yüzde 30'a çıkaracağız" dedi.

HEDEFTE GÜNEY AMERİKA

Dikom'un İtalya'nın en bilinen markalarından biri olduğunu hatırlatan Erdoğan, "İtalya'da özellikle televizyonda iyi bir pazar payına sahibiz. Avrupa'da yerel markaları alarak, o ülkenin pazarlarında büyüme yoluna gidiyoruz" değerlendirmesini yaptı. Erdoğan daha önce yaptığı açıklamada, 2012'de Ar-Ge ve altyapı çalışmalarını tamamlayıp Güney Amerika'nın dijital yayın sistemini destekleyen elektronik cihazların üretimine başladıklarını da duyurmuştu. Vestel, 2012 yılında elektronik ve beyaz eşyada 138 ülkeye 2.9 milyar dolarlık ihracat gerçekleştirdi.

Kategori : Teknoloji
Tarih : 1/18/2013 17:41
Hit : 2116
Kizilay Web Banner 950X100

DİĞER HABERLERAnket :
E-Bülten :

Manisahaber.COM etkinlikleri ve yeniliklerden haberdar olmak için E-Listemize üye olun !


İstatistik :

Online
: 528

E-Üye
: 97

Haber
: 2698

Sayfa Yükleme
: 0.00 sn

İlk Yayın Tarihi
: 03.01.2000

Y U K A R I