| İletişim | Künye | Arşiv/ Arama |
Anaokulu Öğrencilerine Kelime Testi
Anaokulu Öğrencilerine Kelime Testi
Gölmarmara ilçesi Tahir Ayşe Barutçuoğlu Anaokulu öğrencilerine yönelik "Peabody Resim Kelime Testi" uygulaması yapıldı.
Rehber öğretmeni Gülhizar Türkhan tarafından tüm öğrencilere uygulanan testle, çocuklarda alıcı dil yaş seviyelerinin tespit edilmesinin hedeflendiği bildirildi.

Yapılan çalışmanın, çocuğun dil gelişimini ölçmek amacıyla uygulanan bir test olduğunu belirten Rehber öğretmeni Türkhan, şu bilgileri verdi: "Peabody Resim Kelime Testi, her kartta sekiz resmin bulunduğu 50 karttan oluşmaktadır. Maddelere verilecek cevaplarda süre sınırı yoktur. 2,5-18 yaş arasındaki bireylere uygulanmaktadır. Bireyden kartın her iki yüzündeki dört resimden istenen resmi göstermesi istenir."

Okul Müdürü Ahmet Yurttakal ise, "Tek tek öğrencilerimizle görüşülüp uygulanan bu test ile öğrencilerimizin, alıcı dil yaş seviyeleri tespit edildi. Testte ailelerin ilgisi büyüktü sonuçlarda ailelerle yazılı olarak bildirildi. Böylelikle çocuğun gelişimini aileleriyle paylaştığımızda velilerimiz motive oluyor ve çocuğun gelişimini gözlemleyip yakından ilgileniyorlar" dedi.

Kategori : Eğitim
Tarih : 2/26/2013 21:53
Hit : 2022     DİĞER HABERLER


Anket :
E-Bülten :

Manisahaber.COM etkinlikleri ve yeniliklerden haberdar olmak için E-Listemize üye olun !

İstatistik :
Online
: 224

Bugün
: ... ...

Toplam
: ... ...

E-Üye
: 529

Haber
: 2646

İlk Yayın Tarihi
: 03.01.2000

Sayfa Yükleme
: 0.03 sn

 
manisahaber.com | MANİSA | bilgi@manisahaber.com

© Copyright (2000 - 2014) manisahaber.com Tüm Hakları Saklıdır.

Facebook paylas  Twitter paylas  Google Plus paylas       
Y U K A R I