| İletişim | Künye | Arşiv/ Arama |
GAZETECİ MEHMET UĞRAŞ, KARACİĞER DOKUSU BEKLİYOR
GAZETECİ MEHMET UĞRAŞ, KARACİĞER DOKUSU BEKLİYOR
Saruhanlı ilçesinde 7 ay önce karaciğer yetmezliği teşhisi konulan gazeteci Mehmet Uğraş (53), sağlığına kavuşmak için karaciğer doku nakli bekliyor.
İzmir'deki Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde tedavisi süren Uğraş, gazetecilere yaptığı açıklamada, karaciğer doku nakli için organ nakil listesine alındığını, artık tek umudunun bir an önce karaciğer bulunması olduğunu kaydetti. Rahatsızlığının 7 ay önce ortaya çıktığını anlatan evli ve 2 çocuk babası Uğraş, şu bilgileri verdi: "7 ay önce Manisa'da özel bir hastanede hemoroid ameliyatı geçirdim. Ameliyattan sonra bende kanama ve genel durum bozukluğu baş gösterdi. Bunun üzerine yapılan incelemelerde karaciğer yetmezliği ortaya çıktı. Aylardır tedavi görüyorum. Ancak doktorlar ilaç tedavisi ile iyileşmemin mümkün olmadığını, sağlığıma kavuşabilmem için karaciğer doku nakli yapılması gerektiğini ifade etti. Nakil için organ nakil listesinde sıraya alındım. İnşallah kısa süre içinde uygun donör bulunur, bende sağlığıma kavuşurum."

Uğraş, rahatsızlığıyla ilgili gerekli tetkiklerin yapıldığını ve hastaneden taburcu edileceğini, uygun donör bulununca yeniden hastaneye çağırılıp nakil için ameliyat masasına yatacağını kaydetti.

Saruhanlı'da uzun yıllar gazetecilik mesleğini yürüten Uğraş, sağlığına kavuştuktan sonra fotoğraf makinesini eline alıp, yine çok sevdiği muhabirlik görevini sürdürmek istediğini söyledi.

Kategori : Güncel
Tarih : 4/6/2013 19:57
Hit : 1752     DİĞER HABERLER


Anket :
E-Bülten :

Manisahaber.COM etkinlikleri ve yeniliklerden haberdar olmak için E-Listemize üye olun !

İstatistik :
Online
: 26

Bugün
: ... ...

Toplam
: ... ...

E-Üye
: 3540

Haber
: 2646

İlk Yayın Tarihi
: 03.01.2000

Sayfa Yükleme
: 0.03 sn

 
manisahaber.com | MANİSA | bilgi@manisahaber.com

© Copyright (2000 - 2014) manisahaber.com Tüm Hakları Saklıdır.

Facebook paylas  Twitter paylas  Google Plus paylas       
Y U K A R I