| İletişim | Künye | Arşiv/ Arama |
AHMETLİ'DEN GELEN KADINLAR MANİSA'YI GEZDİ
AHMETLİ'DEN GELEN KADINLAR MANİSA'YI GEZDİ
Manisa Belediyesi Kent Konseyi Kadın Meclisi'nin 'Haydi Kadınlar Manisa'ya' projesinin bu haftaki konuğu Ahmetli ilçesinden gelen kadınlar oldu.
Manisa Belediyesi'nin hizmete açtığı projelerin yanı sıra kentin tarihi ve turistik bölgelerini de gezen kadınlar, Manisa'daki değişimi yerinde gördü.

Manisa Belediyesi'nin kendileri için tahsis ettiği 4 otobüsle kente gelen 120 kadının ilk durağı, Çanakkale Şehitleri Anıtı ve Atatürk Sergi Salonu oldu. Gezinin öğlene kadarki kısmında Atatürk Gençlik Merkezi, Magnesia Alışveriş Merkezi, Laleli Çocuk Kulübü gibi birçok Belediye hizmetini gezen kadınlar, öğlen yemeğinde Belediye Başkanı Cengiz Ergün'ün konuğu oldu. Manisa Belediyesi Gençlik Merkezi'nde gerçekleştirilen yemeğe Belediye Başkan Yardımcıları Azmi Açıkdil, Nursel Ustamehmetoğlu, Funda Solak, Manisa'yı Mesiri Tanıtma ve Turizm Derneği Başkanı Ufuk Tanık, Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Sevil Şekercioğlu ve Ahmetlili kadınlar katıldı.

KENT TARIHINI GÖNÜLLÜ REHBER ANLATTI

Gezinin öğleden sonraki kısmında kentin tarihi ve turistik güzelliklerini de gezen Ahmetlili kadınlar, Manisa'ya hayran kaldı. Kentin tarihi mekanlarıyla ilgili gönüllü rehber ve Kadın Meclisi Üyesi Canan Çağlayan Akyüz, kadınlara bilgiler verdi. Sultan Camii'ndeki gezide 473 yıllık geçmişi bulunan Mesir Festivali hakkında da bilgiler veren Akyüz, Manisa'nın bu tarihi geleneğe önem verdiğine dikkat çekti. Ardından Muradiye Camii ve Saruhan Bey Türbesi'ni de gezen kadınlar, Ulucami gezisinin akabinde tarihi Saat Kulesi altında çay molası verdi.

Kategori : Yerel Yönetim
Tarih : 5/1/2013 03:47
Hit : 3546     DİĞER HABERLER


Anket :
E-Bülten :

Manisahaber.COM etkinlikleri ve yeniliklerden haberdar olmak için E-Listemize üye olun !

İstatistik :
Online
: 2028

Bugün
: ... ...

Toplam
: ... ...

E-Üye
: 79

Haber
: 2646

İlk Yayın Tarihi
: 03.01.2000

Sayfa Yükleme
: 0.02 sn

 
manisahaber.com | MANİSA | bilgi@manisahaber.com

© Copyright (2000 - 2014) manisahaber.com Tüm Hakları Saklıdır.

Facebook paylas  Twitter paylas  Google Plus paylas       
Y U K A R I