| İletişim | Künye | Arşiv/ Arama |
" Meclis ne zaman çalışacak "

Bundan 20-25 yıl önce birisi dese günün birinde elin kalem tutacak buna inanırdım ama yazına Deniz Gezmiş?in cümlesi ile başlayacaksın buna hayatta inanmazdım hatta güler geçerdim. Ama şimdi Deniz Gezmiş?in sözü ile başlıyorum başlatıyorlar maalesef, ?Duvarda yazan adalet yazısına gülüyorum? #ElmalıDavası

 

Yaşları 7 ile 10 olan iki kardeşin öz annesi ve üvey babası tarafından maruz kaldıkları olay sonrasında yaşananlar insanın aklını hayalini dondurur cinsten. Adalet mekanizması içerisinde adli kontrol şartıyla tahliyeler ise insanların adalete olan güveninin tamamen bitmesine sebep olur.

 

Çocukların çizimleri ve adli tıp raporları ile olayın fiilen işlendiğinin kanıtlanmasına rağmen verilen karar vicdanları yaralamıştır. Adalet terazisinin tepetaklak olduğunun bir kanıtı olarak önümüzde duruyor. İlla böyle olayların sosyal medya da yankı ve infial uyandırması sonrasında mı gereken yapılacak.

 

Bu kararı verirken Hakim ya da Hakime hanım nasıl bir ruh haliyle karar vermiştir. Bence ilk başta bunun sorgulanması gerekir.

 

Bu karar verilirken adalet terazisini ellerinde tutanlar nasıl vicdanlarıyla muhasebe içerisinde olmuşlardır.

 

Daha yazacaklarım var ancak ne elim varıyor ne dilim söylüyor. Adalet sistemi ve kanunlar revize edilmedikçe, cübbe ile adalet dağıtmaya çalışanlar diğergamlık yapmadıkça, delillerle sabit olanlara gerekli cezaları vermedikçe ve en önemlisi Meclis yani Milletin Vekilleri millete verdikleri sözleri yerine getirmedikçe bir #elmalıdavası biter başka bir dava başlar.

 

Şehirlerin merkezlerine böyle iğrençlikler için darağaçları kurulup bu pisliği yapanlar sallandırılmadıkça biz sadece havanda su döveriz. Böyle kınayan üzülen yazılar yazmaya devam ederiz.

 

Kanunlar vicdanları rahatlatmadığı müddetçe insanların ne hukuka ne adalete olan güvenleri kalmayacak ve belki de en sonunda kendi adaletlerini kendileri sağlamaya çalışacaktır. Bunu önlemek için Devletin ve Devleti yönetenlerin ciddi bir şekilde bu kanayan yaralara neşter vurarak gerekli çalışmaları ve düzenlemeleri yapması gerekir.

 

Selam, Dua ve Muhabbetle?Fatih  KÖSE

fatihkose45@hotmail.com

Tarih : 6/29/2021 13:37
Hit : 141
Kizilay Web Banner 950X100


YAZARLAR
Arif ALTUNBAŞArif ALTUNBAŞ
Yozlaşmak, yabancılaşmak, Yahudileşmek
Fatih KÖSEFatih KÖSE
Kim Kurban?
Kadir KESKİNKadir KESKİN
Bilmiyorsak, Bilgi Üretmiyorsak, Dünyanın Öbür Tarafın...
Önder GüzelarslanÖnder GÜZELARSLAN
KULA, HER KULA NASİP OLMAZ KULA
Anket :
E-Bülten :

Manisahaber.COM etkinlikleri ve yeniliklerden haberdar olmak için E-Listemize üye olun !


İstatistik :

Online
: 111

E-Üye
: 313

Haber
: 3796

Sayfa Yükleme
: 0.00 sn

İlk Yayın Tarihi
: 03.01.2000

Y U K A R I