| İletişim | Künye | Arşiv/ Arama |
HİSARCIKLIOĞLU SOMA'DA MÜJDELER VERDİ
HİSARCIKLIOĞLU SOMA'DA MÜJDELER VERDİ
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Soma Ticaret ve Sanayi Odası'nın yeni yönetimine tebrik ziyaretinde bulundu.
Helikopterle Turgutalp beldesine gelen Başkan Hisarcıklıoğlu'nu, Soma Belediye Başkanı Hasan Ergene, Turgutalp Belediye Başkanı Ali Tulup, Soma Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hakan Işık, Meclis Başkanı Necati Danacı ve meclis üyeleri karşıladı. Başkan Hisarcıklıoğlu ve yönetim buradan Soma Ticaret ve Sanayi Odasına geçti. Oda Başkanı Hakan Işık ve Meclis Başkanı Necati Danacı, yoğun programı olmasına rağmen Soma'ya vakit ayırıp ziyarette bulunan TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu'na teşekkür etti.

YENİ YÖNETİMİ KUTLADI

Geride kalan seçimlerin ardından Soma Ticaret ve Sanayi Odasında meydana gelen değişimi görmek ve yeni yönetimi tebrik amacıyla TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu Soma'ya geldi. Başkan Hisarcıklıoğlu, genç ve dinamik bir kadro oluşturan Başkan Işık'ı tebrik ederek başarılar diledi.

TOBB TARİHİNDEKİ EN UZUN SEÇİM SÜRECİ


Soma'da bulunmalarının üç ana önemli nedeni olduğunu belirten TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, şöyle konuştu: "İlk olarak tamamlanan seçimlerin ardından yeni yönetimi ve Meclis'e hayırlı olsun demek için buradayım. Hayırlısı ile bu dönemde yönetiminizle birlikte ülkemize ve Soma'ya hizmet etmek sizlere nasip olur. Zor bir seçim süreci atlattık. TOBB tarihindeki en uzun seçim dönemi oldu ve 10 ay sürdü. Bu tarihimizde ilk defa oluyor. Bunun ana nedeni seçimlerimizde sistem değişikliğine gidildi. Böylelikle daha adil ve daha demokratik bir seçim süreci oluşması hedeflendi. Sonuca bakıldığında Türkiye'nin en demokratik çatısı altında olduğumuzu gördük. Herkes seçimlere kendi meslek gurupları içerisinde girdi. Bu da seçim sürecinde büyük değişikliklere neden oldu."

Adil bir seçim dönemini geride bıraktıklarını anlatan Hisarcıklıoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü: "Tarihimizde rekor bir değişim gerçekleşti. 365 oda ve borsamızın başkanlarımızın yüzde 49'u değişmiş durumdadır. Odalar birliği delegeleri açısında bakıldığında değişim oranı yüzde 69'a ulaştı. Bu da demokratikleşmenin en güzel örneğidir. Soma'da bu değişime ayak uydurdu ve bu ortalamanın üzerinde bir değişimi yakaladı. Bu işlerde para pul yoktur. Önce onu söylemeliyim. Burada önemli olan hizmettir. Burada sadece başkan derler. Başka bir getirisi yok, aksine sizden daha çok şey götürür. İşinizden, eşinizden çevrenizden fedakarlık isteyen bir uğraştır bu. İnşallah güzel hizmetlerde
bulunursunuz."

SOMA'YA TEŞEKKÜR ETTİ


TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, Soma ziyaretinin bir diğer nedeninin ise TOBB seçimlerinde Soma Ticaret ve Sanayi Odası'nın sağladığı destek olduğunu belirterek "364 oda ve borsamız 1740 delege ve 1734'ünün ortak desteği ile başkan oldum. Bundan dolayı sizlere teşekkür ediyorum. Benim görevim sizlere hizmet etmek. Ülkemizin gelişimi ve zenginleşmesini sizlerin faaliyetlerinizle birlikte sağlayabiliriz. Bu açıdan size teşekkür ediyorum" dedi.

AVRUPA'YLA BALO SAYESİNDE NAKLİYE GİDERLERİ YÜZDE 30 AZALACAK

TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, Manisa'da yapılan ve Ege'yi ilgilendiren önemli bir projenin müjdesini verdi. Hisarcıklıoğlu, TOBB ile bağlı oda ve borsaların katılımıyla 93 ortaklı kurulan Büyük Anadolu Lojistik Organizasyonlar A.Ş. (BALO) tarafından düzenlenen Anadolu'dan Avrupa'ya ilk blok tren seferleri yapılacağını söyledi.

"Soma Ticaret Odası Başkanı Hakan Işık'la Manisa Garı Lojistik Sahası'nda düzenlenen törende birlikteydik" diyen Hisarcıklıoğlu, bunun bir ilk olduğunu söyledi. Bugüne kadar Avrupa'ya tarifeli bir tren seferi olmadığını belirten Hisarcıklıoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü: "Bunun mimarı hemşehrimiz Bülent Koçmaz'dır. Biz, Türkiye'deki Oda ve Borsa birliklerimizle birlikte bu projeyi sahiplendik. İlk trenimizi de Manisa'dan hareket ettirdik. Örneğin Almanya'ya gidecek bir araç 5 günde gideceği yere ulaşıyor. Tren de aynı gün içerisinde ulaşacak. Artısı nakliye giderleri yüzde 30 oranında azalacak. Bu da ticaretimize artı katkı olarak yansıyacaktır. Projenin mimarını huzurlarınızda tebrik ediyorum."

BAŞKANLAR KARŞILIKLI HEDİYELEŞTİ


Soma Ticaret ve Sanayi Odasını ziyaret eden Başkan Hisarcıklıoğlu ve Soma TSO yönetimi karşılıklı hediyeleşti. Başkan Hisarcıklıoğlu, Soma TSO toplantı salonunda yapılan konuşmalar sonrasında Başkan Hakan Işık'a, Meclis Başkanı Necati Danacı, Belediye Başkanı Hasan Ergene ve Meclis üyelerine hediyeler verdi. Başkan Hisarcıklıoğlu bütün üyelere tatlı bir sohbet için çikolata ikram ederken, Soma TSO Başkanı Işık, Danacı ve Ergene'ye de Yunus Emre'nin hayatını ve eserlerini barındıran kitap hediye etti. Soma STSO Başkanı Hakan Işık, Hisarcıklıoğlu'na teşekkür ederek Soma'nın simgesi Madenci Heykeli, Madenci Şilti, aynı zamanda baston görevi gören minyatür madenci kazması takdim etti.

TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu'nun Soma ziyareti STSO hizmet binası önünde çekilen hatıra fotoğrafıyla sona erdi.

Kategori : Ekonomi
Tarih : 9/9/2013 13:13
Hit : 1629     DİĞER HABERLER


Anket :
E-Bülten :

Manisahaber.COM etkinlikleri ve yeniliklerden haberdar olmak için E-Listemize üye olun !

İstatistik :
Online
: 762

Bugün
: ... ...

Toplam
: ... ...

E-Üye
: 79

Haber
: 2646

İlk Yayın Tarihi
: 03.01.2000

Sayfa Yükleme
: 0.02 sn

 
manisahaber.com | MANİSA | bilgi@manisahaber.com

© Copyright (2000 - 2014) manisahaber.com Tüm Hakları Saklıdır.

Facebook paylas  Twitter paylas  Google Plus paylas       
Y U K A R I