| İletişim | Künye | Arşiv/ Arama |
MEŞHUR KIRKAĞAÇ KAVUNLARI YARIŞTI
MEŞHUR KIRKAĞAÇ KAVUNLARI YARIŞTI
Dünyaca ünlü kavunların yetiştirildiği Kırkaçağ İlçesi'nde bu yıl 35'incisi düzenlenen Kavun Yarışması'na 21 çiftçi katıldı.
Yasemin Düğün Salonu'nda gerçekleştirilen yarışmada Ahmet Sarıaslan'a ait kavun en güzel kavun seçilerek birinci oldu. Sarıaslan'a ödülünü CHP Manisa Milletvekili Sakine Öz ve Kırkağaç Kaymakamı Ali Sırmalı verdi. İkinci olan Mehmet Oflaz'a da ödülünü CHP Manisa Milletvekili Özgür Özel ve Garnizon Komutanı Vekili Yarbay Ahmet Sel'den aldı. En güzel üçüncü kavunun sahibi Şenay Yağmur'a da Kırkağaç Belediye Başkanı Yaşar İsmail Gedüz ödülünü sundu.

Dünya'nın en güzel ve lezzetli kavunlarının Kırkağaç'ta yetiştiğini belirten yarışmanın birincisi Ahmet Sarıaslan, "Dünyaca meşhur kavunumuz, sadece bu topraklarda yetişir. Kokusu, tadı ve nefaseti ile Kaymakamlığımız tarafından gerçekleştirilen meşhur kavunlarımızı 'Doğru Depo Yüksek Kazanç Prpjesi' ile Mart ayına kadar muhafaza etme imkanına sahibiz. Bu çalışmalarda emeği geçen tüm yetkililere teşekkür ediyorum" dedi.Kategori : Ekonomi
Tarih : 9/14/2013 14:28
Hit : 2138
Kizilay Web Banner 950X100

DİĞER HABERLERAnket :
E-Bülten :

Manisahaber.COM etkinlikleri ve yeniliklerden haberdar olmak için E-Listemize üye olun !


İstatistik :

Online
: 212

E-Üye
: 82

Haber
: 2684

Sayfa Yükleme
: 0.02 sn

İlk Yayın Tarihi
: 03.01.2000

Y U K A R I