| İletişim | Künye | Arşiv/ Arama |
CHP VE MHP'DEN ALTERNATİF KURTULUŞ KUTLAMASI
CHP VE MHP'DEN ALTERNATİF KURTULUŞ KUTLAMASI
Soma ilçesinde Cumhuriyet Halk Partisi (CHP)ve Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Soma Belediyesi'nin ilçenin kurtuluş günü olan 13 Eylül tarihinde kutlama yapmamasını eleştirerek alternatif kutlama programı düzenledi.
İki Partinin İlçe Başkanları Murat Bayramoğlu ve Levent Yüksel Atatürk Anıtı'na çelenk sundu. Programa CHP Manisa milletvekilleri Özgür Özel ve Sakine Öz de katıldı.

SAKİNE ÖZ: "DAHA GÜZEL KUTLAMA PROGRAMLARI DÜZENLENMESİ GEREKİYOR"

İlk olarak konuşan Sakine Öz, kurtuluş savaşının 19 Mayıs 1919'da Samsun'da bir kıvılcımla başladığını belirterek, "Bu kıvılcım Afyon'da Büyük Taarruz'a dönüştü ve Türk Milleti büyük zafere ulaştı. Kurtuluş günlerini bugün coşkuyla kutlamalıyız. Ama görünüyor ki bu coşkular birilerine fazla geliyor. Bu coşku birilerini rahatsız ediyor. Biz CHP ve MHP olarak bu coşkuyu içimizde yaşattığımızı bir kez daha göstermek istiyoruz" dedi.

ÖZGÜR ÖZEL: "YAZIKLAR OLSUN"


CHP'li Özel de Türkiye Cumhuriyeti'nin iki siyasi partisi olan CHP ve MHP olarak çelenklerini Atatürk Anıtı'na sunduklarını belirterek, "Peki burada olması gereken diğer çelenkler ve kamu görevlileri nerede. Bu nasıl bir kurtuluş günü. Geçtiğimiz zaman dilimi içerisinde Milli eğitim Bakanlığı tarafından yayınlanan bir genelge ile coşkuyla kutlanan milli bayramlarımızın içi boşaltılmaya başlandı. Farklı farklı ilçelerde belediyenin tutumlarına göre farklılık gösteren kutlama programları düzenlenmeye başlandı. Bugün burada sabahleyin çelenk sunma töreninin yapılmamasından doğrudan Soma Belediyesi ve Belediye Başkanı sorumludur. Sağımızda Belediye Başkanlığı binası, solumuzda Kaymakamlık binası olduğu halde buradan bir kez de biz haykırıyoruz. Allah bir daha Somamıza Belediye Başkansız ve Kaymakamsız bir kurtuluş günü kutlamak nasip etmesin. Yapmış oldukları bir festivalin açılış töreninde kendi kendilerine koydukları 3 tane çelengi bahane ederek 'Pazartesi günü çelenk sunduk ya, bir daha niye çelenk koyalım' diyen Belediye Başkanına sesleniyorum. Yazıklar olsun. Atatürk'ün karşısına geçip saygı duruşunda bulunmayı, fazladan bir İstiklal Marşı okumaktan imtina eden bir Belediye Başkanı olmaz olsun. Somalılara söz veriyoruz, gelecek sene Soma'nın kurtuluş gününde bizler yine burada olacağız ama sizlerin yerinizde yeller esecek" diye konuştu.

Kategori : Güncel
Tarih : 9/14/2013 14:34
Hit : 1526     DİĞER HABERLER


Anket :
E-Bülten :

Manisahaber.COM etkinlikleri ve yeniliklerden haberdar olmak için E-Listemize üye olun !

İstatistik :
Online
: 857

Bugün
: ... ...

Toplam
: ... ...

E-Üye
: 79

Haber
: 2646

İlk Yayın Tarihi
: 03.01.2000

Sayfa Yükleme
: 0.02 sn

 
manisahaber.com | MANİSA | bilgi@manisahaber.com

© Copyright (2000 - 2014) manisahaber.com Tüm Hakları Saklıdır.

Facebook paylas  Twitter paylas  Google Plus paylas       
Y U K A R I