| İletişim | Künye | Arşiv/ Arama |
MEHMET AKİF VE İSTİKLAL MARŞINI TİYATROYLA ANDILAR
MEHMET AKİF VE İSTİKLAL MARŞINI TİYATROYLA ANDILAR
Manisa Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu, İstiklal Marşı'nın kabulü ve İstiklal Şairi Mehmet Akif Ersoy anısına "Küfe" adlı tiyatro oyununu sahneledi.
Büyükşehir Belediyesi'nin aylık kültür sanat etkinlikleri kapsamında Türk Milletinin dirilişinin en güzel temsillerinden biri olan İstiklal Marşı'nın kabulü ve yazarı Mehmet Akif Ersoy anısına Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu tarafından "Küfe" adlı tiyatro oyunu sahnelendi. Şehir Tiyatrosunda sahnelenen oyuna Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı Nursel Ustamehmetoğlu, Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Şube Müdürü Sevil Şekercioğlu, Kültür Şube Müdürü Adem Gökçe ve çok sayıda Manisalı vatandaş katıldı. Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu Genel Sanat Yönetmeni Tayfun Şengöz'ün Mehmet Akif Ersoy'un 'Safahat' adlı eserinden yola çıkarak yazıp yönettiği, şehir tiyatrosu oyuncularının oynadığı oyun sırasında Büyükşehir Belediyesi Halk Dansları Topluluğu tarafından zeybek ve teke gösterisi gerçekleştirildi. Tek perdelik oyun, Mehmet Akif Ersoy'un İstiklal Marşı'nı yazmayı kabul ettiği süreçten başlayarak, bir milletin destanı haline gelmesini anlatıyor.

Oyunun sonunda performanslarından dolayı Şehir Tiyatrosu Genel Sanat Yönetmeni Tayfun Şengöz ve oyuncuları tebrik eden Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı Nursel Ustamehmetoğlu, "Oyuncularımızın da oyun içerisinde belirttiği gibi, Allah bu memlekete bir daha İstiklal Marşı yazdırmasın. Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ve İstiklal Marşı yazarımız Mehmet Akif Ersoy?u saygıyla anıyoruz" diye konuştu.

Kategori : Kültür Sanat
Tarih : 3/13/2015 17:28
Hit : 1511     DİĞER HABERLER


Anket :
E-Bülten :

Manisahaber.COM etkinlikleri ve yeniliklerden haberdar olmak için E-Listemize üye olun !

İstatistik :
Online
: 2035

Bugün
: ... ...

Toplam
: ... ...

E-Üye
: 79

Haber
: 2646

İlk Yayın Tarihi
: 03.01.2000

Sayfa Yükleme
: 0.03 sn

 
manisahaber.com | MANİSA | bilgi@manisahaber.com

© Copyright (2000 - 2014) manisahaber.com Tüm Hakları Saklıdır.

Facebook paylas  Twitter paylas  Google Plus paylas       
Y U K A R I