| İletişim | Künye | Arşiv/ Arama |
YENİŞEHİRLİOĞLU ÖĞRENCİLERE ÇANAKKALE'Yİ ANLATTI
YENİŞEHİRLİOĞLU ÖĞRENCİLERE ÇANAKKALE'Yİ ANLATTI
Şehzadeler Belediyesi, 18 Mart Çanakkale Zaferi nedeniyle İsmet İnönü Kız Meslek Lisesi'nde konferans düzenledi. Yazar Bahadır Yenişehirlioğlu, Aşk Cephesi kitabından alıntılar yaparak öğrencileri 1914'lere, Çanakkale Cephesi'ne götürdü.
Şehzadeler Belediyesi, Şehzadeler Kaymakamlığı ve Kent Konseyi işbirliğiyle Çanakkale Zaferi'nin 100. yılında özel bir program hazırladı. Çanakkale şehitlerini anma programının ilk gününde, bazı okullarda öğrencilere Çanakkale Savaşı'nda askerlere verilen yağlı buğday çorbası ikram edildi. İsmet İnönü Kız Meslek Lisesi'nde ise konferans düzenlendi. Yazar Bahadır Yenişehirlioğlu'nun konuşmacı olarak katıldığı konferansa Başkan Yardımcısı İsmail Önal, Şehzadeler İlçe Milli Eğitim Müdürü İlyas Şen, Belediye Başkan Danışmanı Mustafa Pala, İsmet İnönü Kız Meslek Lisesi Müdürü Osman Kuşçu ve öğrenciler katıldı. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı'nın ardından kürsüye çıkan Yeniehirlioğlu, Aşk Cephesi kitabından alıntılar yaparak, Çanakkale Savaşı'nda yaşananları anlattı.

Yenişehirlioğlu, "100 yıl öncesinde yazılmış ve hiç sahibine ulaştırılmamış mektuplarla yazılmış ciddi bir serüven. Ezber bozan bir kitap Aşk Cephesi, nereden bakarsanız bakın ilginç. Okurken 1914'lerden 2015'lere savrulacaksınız. Kah ağlayacak, kah güleceksiniz, kah aşık olacak, kah öleceksiniz. Öyle sahneler var ki ben yazarken hüngür hüngür ağladım. Mektuplar üzerinden yola çıktığınızda büyülü bir atmosfer sizi kucaklayacak ve peşine takıp sizi büyülü diyarlara götürecek. Emperyalist güçler, o güçler o gün toplarıyla, tüfekleriyle, askerleriyle, silahlarıyla bu memlekete göz dikmişti. Bugünün emperyalist güçleri, bugünün sömürü çarkını elinde tutanlar, bugünün küresel güçleri başka argümanlarla saldırıyorlar. Yine huzurumuzu yok etmek için. Birlik ve beraberliğimizi yok etmek adına hala saldırıyorlar. Çanakkale'yi böyle okumak, bugüne taşımak lazım" diye konuştu.

Kategori : Kültür Sanat
Tarih : 3/19/2015 00:20
Hit : 1979     DİĞER HABERLER


Anket :
E-Bülten :

Manisahaber.COM etkinlikleri ve yeniliklerden haberdar olmak için E-Listemize üye olun !

İstatistik :
Online
: 215

Bugün
: ... ...

Toplam
: ... ...

E-Üye
: 529

Haber
: 2646

İlk Yayın Tarihi
: 03.01.2000

Sayfa Yükleme
: 0.02 sn

 
manisahaber.com | MANİSA | bilgi@manisahaber.com

© Copyright (2000 - 2014) manisahaber.com Tüm Hakları Saklıdır.

Facebook paylas  Twitter paylas  Google Plus paylas       
Y U K A R I