| İletişim | Künye | Arşiv/ Arama |
TASARIMCILAR 'DAHA İYİ YEREL GAZETE' İÇİN BULUŞTULAR
TASARIMCILAR 'DAHA İYİ YEREL GAZETE' İÇİN BULUŞTULAR
İzmir'in deneyimli gazeteci ve sayfa tasarımcıları, Basın İlan Kurumu Manisa Şube Müdürü Kenan Tokgöz'ün öncülüğünde Manisa il merkezindeki yerel gazetelerin sayfa tasarımcılarıyla buluşarak, deneyim ve tecrübelerini paylaştı.
Manisa il merkezindeki yerel gazetelerin sayfa tasarımcılarına yönelik düzenlenen 'Daha İyi Yerel Gazete' isimli eğitim semineri, Şehzadeler Kaymakamlığı Toplantı Salonu'nda gerçekleştirildi. Seminere Manisa il merkezindeki tüm yerel gazetelerde görev yapan sayfa tasarımcıları katıldı.

Yeni Asır Gazetesi'nin deneyimli sayfa tasarımcısı Ayhan Mengüloğlu, Bizim Bornova Gazetesi İmtiyaz sahibi emekli Gazeteci Bülent Değirmenci ve sayfa tasarım uzmanı emekli Gazeteci Osman Kaya, Manisalı meslektaşlarına, gazete sayfa tasarımı ile ilgili püf noktaları anlattı.

Toplantıda merkezdeki tüm yerel gazeteler mizanpaj yönünden tek tek ele alınarak, daha iyi tasarımın yöntemleri uygulamalı olarak gösterilirken yapılması ve yapılmaması gerekenlere de dikkat çekildi. Ardından bilgisayarda gazete sayfa tasarım uygulaması yapan deneyimli tasarımcılar, fotoğraf ve Photoshop programı ile ilgili bilgiler de verdiler. Basın İlan Kurumu Manisa Şube Müdürü Kenan Tokgöz, 'Tecrübe Paylaşım Günleri' adı altında Manisalı gazetecileri, tecrübeli meslektaşlarıyla zaman zaman buluşturarak yerel basını daha iyi noktalara taşımak istediklerini ifade etti.

Seminer sonunda memnuniyetlerini dile getiren katılımcılar, Müdür Tokgöz'e ve seminerde eğitim veren İzmirli gazetecilere teşekkür etti.Kategori : Teknoloji
Tarih : 4/3/2015 01:24
Hit : 2111
Kizilay Web Banner 950X100

DİĞER HABERLERYAZARLAR
Arif ALTUNBAŞArif ALTUNBAŞ
Yozlaşmak, yabancılaşmak, Yahudileşmek
Fatih KÖSEFatih KÖSE
Kim Kurban?
Kadir KESKİNKadir KESKİN
Bilmiyorsak, Bilgi Üretmiyorsak, Dünyanın Öbür Tarafın...
Önder GüzelarslanÖnder GÜZELARSLAN
KULA, HER KULA NASİP OLMAZ KULA
Anket :
E-Bülten :

Manisahaber.COM etkinlikleri ve yeniliklerden haberdar olmak için E-Listemize üye olun !


İstatistik :

Online
: 119

E-Üye
: 790

Haber
: 3796

Sayfa Yükleme
: 0.00 sn

İlk Yayın Tarihi
: 03.01.2000

Y U K A R I