| İletişim | Künye | Arşiv/ Arama |
ÖZKAN 'SOMA MADEN FACİASI, YÜREĞİMİZDE SÖNMEYEN KOR BİR ATEŞTİR'
ÖZKAN 'SOMA MADEN FACİASI, YÜREĞİMİZDE SÖNMEYEN KOR BİR ATEŞTİR'
AK Parti Manisa Milletvekili Avukat Mehmet Ali Özkan, 13 Mayıs 2014 tarihinde 301 madencinin şehit olduğu maden kazasının 6. yıl dönümü sebebiyle bir mesaj yayımladı.
Soma maden kazasının Cumhuriyet tarihinin en büyük maden faciası olarak kayıtlara geçtiğini vurgulayan Özkan, mesajında, "Tam 6 yıl önce, Soma ilçemizde bir madende çıkan yangın sonucunda Cumhuriyet tarihinin en büyük facialarından biri yaşanmıştır. Bu elim kaza,  özelde Soma'da, genelde de ülkemiz genelinde toplumda derin yaralar açmış, büyük acılara ve üzüntülere sebep olmuştur. Allah kimseye bir daha böyle acılar yaşatmasın" dedi.

Yaşanan facia sonrası tüm yetkililerin seferber olduğunu hatırlatan Özkan, "Maden kazasının duyulduğu an itibari ile başta o zamanki Başbakanımız şimdiki Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın hassasiyetinde ilgili bakanlarımız ve tüm devlet yetkililerimiz Soma ilçemize geldi. Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) koordinasyonunda, Türkiye Kömür İşletmelerine bağlı tahliye ekipleri, çevre maden ocaklarından gelen işçiler ile Sağlık Bakanlığına bağlı 112 Acil Servis ve Ulusal Medikal Kurtarma Ekiplerinin de katılımıyla arama kurtarma çalışması başlatıldı" ifadelerini kullandı.

Bugün her bir vatandaşın maden şehitlerinin acısını hala yüreğinde hissettiğini kaydeden Özkan, mesajında şu ifadelere yer verdi: "Soma maden faciası, yüreğimizde sönmeyen kor bir ateştir. Her zorlukta her felakette olduğu gibi ülke olarak her bir vatandaşımız bu ağır yarayı sarmak için bir birine kenetlendi. Allah hiçbir zaman ülkemize, milletimize böyle büyük acılar yaşatmasın. Soma ilçemizde meydana gelen ve yüreklerimizi yakan maden kazasının 6. yılında maden emekçisi kardeşlerimi rahmetle anıyor, ailelerine başsağlığı diliyorum. Ekmek parası için alın teri döken emekçileri kaybetmenin yürek parçalayıcı hüznünü her zaman derinden hissedeceğiz."

Kategori : Siyaset
Tarih : 5/13/2020 18:23
Hit : 980
Kizilay Web Banner 950X100

DİĞER HABERLERYAZARLAR
Arif ALTUNBAŞArif ALTUNBAŞ
Yozlaşmak, yabancılaşmak, Yahudileşmek
Fatih KÖSEFatih KÖSE
Kim Kurban?
Kadir KESKİNKadir KESKİN
Bilmiyorsak, Bilgi Üretmiyorsak, Dünyanın Öbür Tarafın...
Önder GüzelarslanÖnder GÜZELARSLAN
KULA, HER KULA NASİP OLMAZ KULA
Anket :
E-Bülten :

Manisahaber.COM etkinlikleri ve yeniliklerden haberdar olmak için E-Listemize üye olun !


İstatistik :

Online
: 144

E-Üye
: 1054

Haber
: 3796

Sayfa Yükleme
: 0.01 sn

İlk Yayın Tarihi
: 03.01.2000

Y U K A R I