| İletişim | Künye | Arşiv/ Arama |
Saruhanlı'da İlginç Hırsızlık
Saruhanlı'da İlginç Hırsızlık
Saruhanlı ilçesinde 2 bin bağ fidan topraktan sökülerek çalındı.
Edinilen bilgiye göre, Develi köyünde yaşayan Hüseyin Fırtına'nın arazisindeki 2 bin adet bağ fidanı bir gecede sökülerek çalındı. Fidanlarının çalındığını görünce şok olan Fırtına, durumu jandarmaya bildirirken, hırsızların yakalanması için çalışma başlatıldı.

Hüseyin Fırtına, "Bir ay önce tanesi 4 liradan 4 bin adet bağ fidanı alıp tarlama ektim. Bu fidanların 2 bin tanesi sökülüp çalınmış. Olayı tarla komşumdan haber aldım. Hemen koşup araziye geldim. Manzarayı görünce şok oldum. Böyle bir olayla ilk kez karşılaşıyorum. Kimliği belirsiz kişi ya da kişiler hiç üşenmemiş, tarladaki binlerce fidanı tek tek kökleyip alıp götürmüş. Fidanlar için 10-15 bin lira civarında ödeme yapmıştım. Çoluk çocuk tarlada günlerce emek verip dikmiştik" dedi.

Tarla komşusu olan Kemal Önal'ın da arazisinde ekili halde bulunan 2 bin fidandan bin 500'ünün aynı gece çalındığını belirten Fırtına, çalınan fidanların yerine yeni fidan dikmek için yeniden sipariş verdiğini söyledi.Saruhanlı Ziraat Odası Yönetim Kurulu Üyesi Neşet Şentürk ise ovada meydana gelen hırsızlık olaylarının üreticiyi zor durumda bıraktığını dile getirdi.


Kategori : Güncel
Tarih : 3/23/2013 19:15
Hit : 2880
Kizilay Web Banner 950X100

DİĞER HABERLERAnket :
E-Bülten :

Manisahaber.COM etkinlikleri ve yeniliklerden haberdar olmak için E-Listemize üye olun !


İstatistik :

Online
: 504

E-Üye
: 97

Haber
: 2698

Sayfa Yükleme
: 0.00 sn

İlk Yayın Tarihi
: 03.01.2000

Y U K A R I